אשדוד: פעילי 'צער בעלי חיים' התפרעו (וידאו)

עימותים פרצו בצהריים(ראשון) ליד מתחם ישיבת בעלזא ברובע ג' בעיר בין חרדים לבין חילונים.

פעילי עמותת ארגון צער בעלי חיים ובאו למנוע בגופם את מנהג הכפרות בו שוחטים תרנגולות. במקום נוצרה מהומה רבתית כאשר פעילי העמותה פגעו פיזית במוכרי הכפרות. המשטרה הגיעה למקום ופיזרה את המפגינים

התנכלות לחרדים באשדוד: עימותים פרצו בצהריים(ראשון) ליד מתחם ישיבת בעלזא  ברובע ג' בעיר בין חרדים לבין חילונים.

פעילי עמותת ארגון צער בעלי חיים ובאו למנוע בגופם את מנהג הכפרות בו שוחטים תרנגולות. במקום נוצרה מהומה רבתית כאשר פעילי העמותה פגעו פיזית במוכרי הכפרות.מזה שנים מתקיים מנהג הכפרות בין ראש השנה ליום הכיפורים, במסגרתו נשחטים עופות ככפרה על החטאים.
,[youtube http://www.youtube.com/watch?v=p3W6OvAxf1A]

מהמשטרה נמסר בתגובה: בשעה 17:30 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על מספר אנשים שנכנסו לתוך ישיבת ׳בעלזא׳ ברחוב חטיבת הנגב בעיר אשדוד. ככל הנראה הם התיזו מים על התרנגולות המוצעות לכפרות במתחם ובכך הפרו את הסדר הציבורי במקום.

ניידות סיור של משטרת אשדוד הגיעו למקום, עיכבו והרחיקו כעשרה גברים ונשים (שאינם תושבי אשדוד) אשר הפרו את הסדר הציבורי. ככל הנראה הרקע לאירוע הוא התנגדותם של גורמים המזוהים עם צער בעלי חיים למנהג הכפרות. מבדיקה של השוטרים שהיו במקום עולה כי לא הייתה אלימות כלשהי מצד המפגינים.

בשעה זו שוטרים באזור הישיבה על מנת לשמור על הסדר הציבורי. המפגינים עזבו ולפי שעה שקט במתחם הישיבה.

הכפרות הוא מנהג יהודי עתיק שנערך בערב יום הכיפורים, הרמ"א, הרא"ש והאר"י, היו מהתומכים הבולטים של המנהג הקדוש.

במהלך השבוע האחרון  שר החקלאות אורי אריאל יצא בקמפיין כנגד מנהג הכפרות שנשתמר מזה שנים ודורות על ידי גדולי וצדיקי עולם.

לפני כשבוע, ניצל אריאל את תקציב את משרד החקלאות בכדי להסביר לתושבי מאה שערים ובני ברק מדוע לא לקיים את מנהג הכפרות הקדום.

לטענת המשרד הקמפיין נועד לעידוד הציבור הנוהג לקיים את מנהג הכפרות בימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים, ולהחליפו בפדיון בכסף, במקום שימוש בעופות חיים.

אריאל זכה לתגובות נזעמות על התערבותו הבוטה בתקציב משרדו  בכדי לחנך את החרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.