מהומה בבית המשפט: "אתה שקרן"

בביהמ"ש בירושלים נפתח היום שלב העדויות במשפטם של רוצחי אבו-חדיר. "בן-דוד אמר לנו לנקום את נקמת ה'", סיפר אח הנאשמים

רצח אבו-חדיר: בבית המשפט המחוזי בירושלים החל שלב עדויות הנאשמים ברצח שזעזע את המדינה וגרר מהומות קשות במזרח ישרושלים. סניגורו של יוסף חיים בן דוד, הנאשם המרכזי ברצח, הודיע בתחילת הדיון כי מרשו לא יעיד במהלך המשפט בשל מצבו הנפשי. ראש הרכב השופטים, הנשיא יעקב צבן, שאל את בן דוד האם הוא מבין כי שתיקתו עלולה לפגוע בהגנה המשפטית שלו, ובן דוד ענה תשובות מבולבלות.

באשר לעדותו של אחד משני הקטינים הנאשמים בפרשה, קיבל בית המשפט את בקשת עורך דינו כי עדותו תיערך בדלתיים סגורות מכיוון שהוא קטין.

עו"ד ציון אמיר, המייצג את הקטין השני, טען כי הוא נגרר אחר בן-דוד מאחר וזה שימש לו כמות אב בעקבות מערכת היחסים הבעייתית שהיתה לו עם אביו הביולוגי.

"הרגשתי מאוד מאוד קרוב אליו. עם אבא שלי לא דיברנו ביננו. יוסף חיים היה כמו אבא שלי. את התפקיד שאבא שלי אמור היה לעשות הוא עשה….בבית שלנו לא דיברו על פוליטיקה, לא ידעתי מה זה ימין ושמאל, עד שנעצרתי לא ידעתי מה זה לאומני…אף פעם לא הרגשתי משהו שונה ומוזר", סיפר הקטין והויף כי אביו אף העיק פועלים ערבים.

בהמשך גולל הקטין את התרחשות הרצח האכזרי: "בן דוד אמר לי חייבים לעשות משהו כדי לנקום בערבים, הוא אמר ששלחו לו תמונות של הגופות מרוטשות ושחייבים לנקום…החלפתי בגדים, הוא בא לאסוף אותי, הוא אמר לי בתחילה שהוא רוצה שאבוא איתו לאיזה מחסן, ואז שאסף אותי אמר לי שחייבים לעשות משהו, תג מחיר, לנקום כמו פנחס בן אלעזר את נקמת ה', היה לי קשה לומר לו לא, אחרי כל מה שהוא עשה בשבילי. שאלתי אותו מה אתה רוצה לעשות, הוא אמר לי משהו כמו תג מחיר, פעולה להתנקם כדי שלא יהיו עוד פיגועים כאלה".

הוא התחיל לנסוע לכיוון בית חנינה, אמרתי לו אל תכנס לשם, שמעתי שמסוכן שם. הוא אמר לי בוא נאסוף ילד קטן לילד, נעלה אותו לרכב ונביא לו מכות. חשבתי לסרב. אמר לי מה, בוא נעשה את זה למען עם ישראל, משהו קטן. אמרתי לעצמי נעביר את הזמן, הוא יתייאש ונלך הביתה".

כשנשאל ע"י עו"ד אמיר מדוע הוא לא התנגד, השיב הקטין:

"הייתי מאוד תלותי אליו, לא יכולתי לומר לו לא. הייתה לי מלחמה בתוך הלב, פחדתי לעשות משהו, מצד שני אני לא יכול לומר לו לא. המשכנו לנסוע, כל פעם הוא אמר לי אולי את זה ואולי את זה, אז נסענו וראינו אמא עם שני ילדיה, הוא אמר לי זו הזדמנות הכי טובה, רד מהאוטו, אני אבוא מהרכב מאחור. ירדתי מהאוטו, אמרתי אעשה סיבוב, הייתי מבולבל, אמרתי אולי אנסה לעשות משהו כדי להפטר ממנו, הרגשתי שלא בא לי לחזור לרכב, ושהוא יצעק עלי. אמרתי אני אעשה משהו, יהיה בלאגן ואומר לו לא הצלחתי".

בשלב זה התעוררה מהומה בבית המשפט, שעה שאביו של אבו חדיר התפרץ לעדות והטיח בקטין: "אתה שקרן". לאחר זמן קצר נרגעה המהומה והדיון המשיך להתנהל כסדרו.

"הכל תיאטרון מה שקורה עם העורך דין, הוא שואל אותו והוא עונה לו מה שהוא אמר לו לענות. הכל שקר. אני לא מאמין לו. אף מילה הוא לא אמר צודק. נמאס לי מבית המשפט הזה. הכל תיאטרון. נשרף לנו הלב. אמא שלו בוכה כל פעם שאנחנו באים לבית המשפט…הוא אומר שיש לו בעיה עם אבא שלו – אם כל אחד שיש לו בעיה עם אבא שלו ישרוף מישהו כל העולם יישרף". לגבי מצבו הנפשי של בן דוד אמר: "זו הצגה. כל יהודי שהורג ערבי יגיד שהוא משוגע", אמר אביו של אבו חיר בצאתו מהיון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.