מהומה בברכפלד: שלושה חסידויות וקהילה ליטאית נאבקים על שטחי ציבור – צפו בתמונות

 מאבק משולש על הקרוואנים: בשכונת ברכפלד במודיעין עילית מתחולל קרב איתנים על שטחי ציבור בין החסידויות השונות.

אמש , (רביעי) התחוללה מהומה של ממש שהפרה את השגרה הברכפלדאית. תחילת הסיפור: מבנה חסידות אלכסנדר המפואר שהוקם לא מכבר – הותיר אחריו צמד קראוונים, ושטח במתחם בתי הכנסיות בשכונה.

כאן פנה סגן ראש העיר מטעם ברסלב נחמן בנשעייה שביקש תמורת סכום כספי לאכלס את השטח במבני ציבור של חסידות ברסלב. אלא שבמקום נותרו הקראונים של אלכסנדר המיותמים, ומשכך צריך לפנותם, הבעייה שנותרה: אין לאן.

חברת ציפחה שעמה נחתם החוזה חיפשה מקום פנוי אולם לא מצאה. לבסוף אותר שטח פנוי על שטח שמיועד עבור חסידות ויז'ניץ.  כאן  החלה הדרמה: מאות  חסידי ויז'ניץ לא איפשרו לפועלים ששכרה החברה ומנעו מהם להציב את הקראוונים, בצר להם פנו בציפחה למגרש אחר מתחם 'חניכי הישיבות' ברחוב רשב"י בברכפלד.

משראו המתפללים כי החברה רוצה לטמון את הקראוונים על גבי התב"ע המיועדת לבנייה הוחלט למנוע הצבת הקראוונים.  במקום התפתחו חילופי דברים בין נציגי המתפללים לבין חברת ציפחה שדרשה להציב את המבנה לתקופה של 3 שבועות, אולם  התחייבות לא הגיעה בכתב, ומשכך, המתפללים חסמו בגופו את הצבת הקראונים עד לשעות הלילה המאוחרות.

 למקום הגיעו הבוקר צמד משאיות שחוסמים את הגישה למקום.

המאבק של המתפללים נחל הצלחה מרובה, ובחברת ציפחה, יצטרכו לשבור את הראש מאיפה מוצאים שטחי ציבור פנוים בשכונה החרדית רווית הקראוונים.

צפו בתמונות מהמהומה:

SAM_1768 SAM_1769 SAM_1770 SAM_1771 SAM_1772 SAM_1773 SAM_1774

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.