מהומה בועדת הכספים: גפני זרק את הדובר של יונה יהב

יו"ר ועדת הכספים הורה להוציא את דובר עיריית חיפה מחדר הועדה, לאחר שהעירייה שלחה את דוברה לדיון מקצועי בדבר פיטורי עובדים בחיפה כימיקלים. חברי הכנסת בועדה תקפו את ראש העיר יונה יהב במילים קשות. צפו

ועדת הכספים דנה בשעה זו בנושא החשש מפיטורי עובדים בחברת 'חיפה כימיקלים'.

יו"ר הועדה ח"כ משה גפני אמר במהלך הדיון: "מיכל האמוניה הוא מסוכן, אבל לא מזהם. מי שמזהם זה בתי הזיקוק ששם ראש עיריית חיפה יהב נתן אישור להרחבתו והוא האחראי לפיטורי העובדים".

יו"ר ועדת הכספים הורה להוציא את דובר עיריית חיפה מחדר הועדה, לאחר שהעירייה שלחה את דוברה לדיון מקצועי בדבר פיטורי עובדים בחיפה כימיקלים. חברי הכנסת בועדה תקפו את ראש העיר יונה יהב במילים קשות.

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה בדיון בועדת הכספים בדיון על טבע: "שלושת הימים האחרונים חשפו איזו חבורת שלומיאלים כושלת המכנה את עצמה 'מנהלים' הייתה אחראית לצבר עיסקאות הרפתקניות וכושלות. הפכו חברה יצרנית מפוארת לחברה פיננסית הרפתקנית, תוך שהם גורפים לעצמם משכורות עתק. לו היו שמים סוס במקומם הוא היה מקבל החלטות יותר הגיוניות. חשבתי שתחזרו היום לועדה עם איזושהי הצהרת כוונות על קיצוץ בשכר המנהלים במקום פיטורים של היחידים שלא אשמים: העובדים. ארז ויגודמן מרוויח 110,000 שקלים בכל יום ואתם באים אל העובדים?"

יחימוביץ' תקפה את דוד לוסטיג, מנהל התפעול בישראל, על כך שאמר שהפיטורים ינוהלו 'ביעילות ואפקטיביות תוך שמירה על ערכי טבע'. "איזה ערך מוסרי או כלכלי יש בזריקת הפועלים ולקיחת משכורות עתק למנהלים? למה היעילות והאפקטיביות שלכם היא רק כשזה נוגע לפיטורים, ולא ליצירת ערך לחברה? ואיך אתם מעזים לפרסם מודעות דרושים לתפקידים שמהם אתם מפטרים עובדים, רק כדי לקחת במקומם עובדי קבלן ולתת את ליטרת הבשר המיותרת למשקיעים?" יחימוביץ קראה לראה"מ, לשר האוצר וליו"ר ההסתדרות להתערב בדחיפות למנוע את הפיטורים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.