מהומה בועדת הכספים: "גפני פוליטיקאי קטן שמחרחר ריב"

מתיחות בקואליציה: ח"כ בצלאל סמוטריץ' זועם על סירובו של יו"ר ועדת הכספים לדון בההעברות תקציביות ליו"ש והודיע כי לא יצביע עם הקואליציה כל עוד גפני – אותו כינה פוליטיקאי קטן – לא יחזור בו.

שוב סערה בועדת הכספים, שוב סמוטריץ' במוקד: ועדת הכספים התכנסה הבוקר כדי לדון בההעברה תקציבית של כמה מאות מיליוני שקלים מחוץ למסגרת התקציב. יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני, החליט להוציא מסדר היום פניות של עוטף עזה ושל ההתיישבות ביו"ש לתקצוב ולא לדון בבקשות אלו כלל.

בעקבות ההחלטה של גפני הודיע ח"כ בצלאל סמוטריץ' כי לא יצביע עם הקואליציה כל עוד גפני לא יחזור בו. "גפני שכח שהוא בקואליציה וממשיך להתנהל כמו איש אופוזיציה. כלל ההעברות, כמו חוק החטיבה להתיישבות שהוא עדין תוקע, הן נגזרות של ההסכמים הקואליציוניים שגפני וחבריו ליהדות התורה מחוייבים להם. ההתנהלות הזו שלו, שבה לאחר שהמחויבויות הקואליציוניות כלפיו מומשו הוא תוקע מחויבויות קואליציוניות כלפי הבית היהודי היא לא אחראית, לא הגונה ולא מתאימה לשותפים קואליציוניים".

סמוטריץ' הוסיף: "אם הקואליציה לא מצליחה לאפס אותו ולגרום לו לכבד את הכללים היא לא תצליח לתפקד. עד שהעניינים לא ייושבו לא יהיו הצבעות על כלום. הבית היהודי לא תהיה ילד הכאפות של הקואליציה והסוגיות החשובות לנו לא יהיו בני ערובה לגחמותיו של פוליטיקאי קטן שמרחר ריב ומדון".

בתגובה להודעה של סמוטריץ' התפרצה לכיוונו ח"כ רחל עזריה (כולנו) והטיחה בו: "אתה מבייש את הכיפה. תפסיק לסחוט את המדינה בשביל כמה ישובים מבודדים. לכולם בקואליציה נמאס ממך״. כך או כך, במצב הדברים הנוכחי אין לרואליציה רוב לההעברות התקציביות אותן היא מבקשת לבצע, מה שיצריך התערבות של ראשי הקואליציה – לרבות ראש הממשלה עצמו – כדי לפתור את המשבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.