מהומה בועדת הפנים: ראש העיר הוצא החוצה

מהומה בועדת הפנים של הכנסת בעקבות חוק המרכולים: יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין חיים ביבס הוצא מהחדר. מאות הסתייגויות נדחו

 שמח בועדת הפנים: הבוקר (ב') הגיע לדיון בועדת הפנים של הכנסת חוק המרכולים, שהמפלגות החרדיות דורשות להעביר אותו במיידי, אבל מתברר שהוא לא הולך לעבור בקלות מרובה מידי.

בדקות האחרונות התלקח הדיון הסוער בועדה. בשלב מסוים התפרץ בצעקות חבר הליכוד חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, שזעם על החוק שיסגור את החנויות בשבת. בשל הצעקות, הוצא ביבס מחדר הועדה על ידי היו"ר, דוד אמסלם, המשמש גם כיו"ר הקואליציה.

ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני צעקה לעבר אמסלם במהלך הדיון על חוק המרכולים בוועדת הפנים כי "החוק הזה הוא דיל פוליטי המבקש לחסל את הסטטוס-קוו בנושאי דת ומדינה, הכה שברירי בישראל. 'חוקק לי ואחוקק לך', הכל למען הישרדותה של קואליציית נתניהו ואמסלם".

כרגע החלו ההצבעות על חוק המרכולים בועדת הפנים. ההסתייגויות נופלות בזו אחר זו ברוב של 8 מתנגדים מול 7 תומכים, אבל בשלב זה הוכרז על הפסקת הדיון בוועדת הפנים.

ועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם דחתה את מאות ההסתייגויות שהוגשו על חוק המרכולים, על ידי המחנה הציוני, יש עתיד, ישראל ביתנו, הרשימה המשותפת, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, ח"כ יואב קיש וח"כ ישראל אייכלר. כן הוגשה רביזיה על דחיית ההסתייגויות.

בתחילת הדיון הודיע יו"ר הוועדה ח"כ דודי אמסלם כי החוק יהיה הוראת שעה לחמש שנים, הוא לא יחול באילת, וכי הוא מצטרף להסתייגות בדבר חנויות נוחות, כלומר – הוא בעד פתיחת חנויות הנוחות שליד תחנות הדלק.

מהועדה מסרו כי הודעה על מועד הרביזיה וכן על דיון נוסף בחוק וההצבעה עליו תינתן בהמשך.

יצוין כי ח"כ יואל חסון מהמחנ"צ אף הבהיר לקראת ההצבעה הערב כי לא יהיו קיזוזים מהאופוזיציה מול חברי הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.