צפו: מהומה בועידת הארץ: שמאלני שיגר אגרוף לבנט (וידאו)

מהומה בועידת הארץ: כשבנט שניסה לרדת מהבמה, הוא הוקף על ידי המון משולהב, שהחל לקרוא סיסמאות מסביבו. אחד המשתתפים הצליח להגיע עד השר עצמו ואף שלח לעברו אגרוף.

מהומה במהלך וועידת עיתון ”הארץ“ לשלום המתקיימת בתל-אביב. השר נפתלי בנט הגיע כדי לנאום בפני באי הוועידה, ויצא בשן ועין.

צפו בנאומו

דבריו של בנט הופרעו פעם אחר פעם לאורך דבריו, שנמשכו כעשר דקות. כשבנט שניסה לרדת מהבמה, הוא הוקף על ידי המון משולהב, שהחל לקרוא סיסמאות מסביבו. אחד המשתתפים הצליח להגיע עד השר עצמו ואף שלח לעברו אגרוף.

במהלך דבריו,  צעקו לבנט: ”אתה פושע“, ”אפרטהייד“, ”אל תדבר לא רוצים לשמוע אותך“, ”תתנצל על הרצח של מוחמד אבו-חדיר“ ועוד. מו“ל העיתון, עמוס שוקן, עלה לבמה וביקש מהקהל לשמור על השקט ולתת לבנט לדבר, "יש פה אנשים שמוכנים לדבר עם יאסר ערפאת, אבל אתם לא מוכנים להקשיב לבנט?" אך ניסיונו להרגיע את ההמולה לא צלח. בנט הגיב לצעקות ואמר: ”זה המקום האחרון שחשבתי שירצו לסתום פיות – ומי שינסה לא יצליח לעשות זאת.  נגמרו הימים שאתם צועקים הסתה ואנחנו שותקים. אני מייצג מיליונים מאזרחי ישראל, ואני אדבר שוב ושוב ואף אחד לא יסתום לי את הפה“.

בנט הוסיף כי ”הדבר הראשון שלומדים בשיעור אזרחות הוא להילחם עד מוות על זכותו של האדם מהצד השני להביע את עמדתו. אף אחד בחדר הזה לא יטיף לי על הרצון לשלום. אני השתתפתי בכל מבצע ומלחמה שאירעו פה בשנים האחרונות. אין אדם בישראל שרוצה שלום יותר ממני , אבל לא האשליות מובילות למלחמה“.

בנט אמר עוד: כל רצוננו לא ישנה את העובדה שבמזרח התיכון אתה צריך להיות חזק במידה שאף אחד לא יעז לפגוע בך. זו הרתעה. זו שמיכה בלתי נראית שמכסה את כל ההתנהלויות שלך מול הסביבה. ההרתעה היא היכולת להכות באויב יחד עם המוכנות לעשות זאת במקרה הצורך".

מהבית היהודי נמסר: "מפלגת הבית היהודי מביעה זעזוע ושאט נפש מתקיפתו של השר נפתלי בנט היום בועידת השלום של הארץ בתל אביב. קריאות ה"רוצח" בקהל וסתימת הפיות שתורגמו לאלימות פיזית הינן חמורות ובלתי נסלחות בציבוריות הפוליטית הישראלית. אנו מצפים לגינוי של כל איש שחופש הביטוי יקר לו מימין ומשמאל בישראל. לעולם לא נשתוק ולא נפסיק לומר את עמדתנו, יהיה אשר יהיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.