מהומה בכותל: נשים חרדיות התעמתו עם נשות הפרובקצייה

נשות הכותל שהגיעו לחולל פרובקצייה כמידי חודש נתקלו בנשים חרדיות שעמדו עם שלטים ומחו כנגדן. בחורי ישיבות התעמתו עם הנשים , אשה חרדית הורחקה .

בצל אישור מתווה הפשרה שאפשר לנשות הכותל  להמשיך ולהתפלל בכותל המערבי, התעמתו הבוקר (שישי) עשרות מנשות הכותל עם חרדים, שזעקו כנגד חילול הקודש.

החרדים שמחו כנגד ביזוי הכותל השחיתו סידור תפילה שהיה ברשותן של נשות הכותל.

אישה חרדית שרקה במשרוקית, במחאה כנגד נשות הכותל, ובתגובה היא הורחקה מהרחבה בידי השוטרות שמשרו על הסדר במקום.

נשות הכותל שהגיעו לחולל פרובקצייה כמידי חודש נתקלו בנשים חרדיות שעמדו עם שלטים ומחו כנגדן.  .

בחורי ישיבות שהיו במקום מחו נגד נשות הכותל, ובכניסה לעזרת נשים הם נטלו את סידור התפילה של אחת מהן והשחיתו אותו.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, מגיב על המעשה הפרובוקטיבי של נשות הכותל הבוקר בהכנסת ספר תורה לעזרת הנשים וקריאה בו, בניגוד לסיכום שלהם עם היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט. מול אלפי אנשים שפקדו הבוקר את הכותל המערבי והתפללו כפי המסורת הנצחית של עמנו. "מעשה זה מעיד שוב ושוב על כך שמטרתן הינה אך ורק פרובוקציה והתרסה, מדון ומריבה וחילול הקודש, ושום מתווה או פשרה שיוצע להן לא יועיל מול כוונה כזאת.

מתוך כאב אני רואה מולי את הקבוצה הקטנה הזאת אשר שמה לה מטרה לערער את המרקם העדין המתקיים ברחבת הכותל המערבי, ולהפוך את רחבת הכותל המערבי לאדמת מריבה.

אני קורא לשר הדתות הרב דוד אזולאי לתקן את תקנות השמירה על המקומות הקדושים שבו יאמר שהתפילה בכותל המערבי תיהיה על פי דין תורה שהרבנות הראשית נוהגת על פיו ולהכיל אותן מידית מבלי קשר למימוש המתווה לאור מעשיהן של קבוצה פרובוקוטיבית זו".

כותל

אלעזר ברגר,חרדי תושב מעלה אדומים, אמר לוואלה! NEWS כי הוא מסרב לקבל את קביעת בית המשפט שקבעה כי תוקם רחבת תפילה משותפת לנשים ולגברים, הגעתןשל  נשות הכותל להתפלל בעזרת הנשים מעידה,  על היעדר היכרות בסיסית עם ההלכה ואף מהווה ביזוי של התפילין".

המתפלל הוסיף: "פה זה מקום קדוש, ואישה שמחזיקה ספר תורה מבזה את ספר התורה"

מנגד,  פעילת "נשות הכותל" לזלי זקס טענה כי היא אינה מבינה את החרדים. "זה הכותל של כולנו, ועד שיהיה אזור שנוכל להתפלל בדרך שאנו רוצות – הם יצטרכו לקבל אותנו, כי אנו כאן עד שתוקם הרחבה. מיעוט קטן שולט פה, והרחבה החדשה שתקום תהיה הפתרון", הבהירה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.