מהומה בכנסת – אשר הטיח ברון קובי: "גזען"

עימות סוער בועדה לביקורת המדינה בין רון קובי מטבריה לחברי הכנסת. קובי עזב את הדיון והשתלח ביו"ר הועדה יחימוביץ ובכל המשתתפים : "הדיון כאן מכור מראש נגדי"
ח"כ אשר: "אתה גזען שונא חרדים"

מהומה התרחשה לפני שעה קלה בועדה לביקורת המדינה של הכנסת, בין ראש העיר הנבחר של טבריה רון קובי לחברי הכנסת. קובי עזב את הדיון והשתלח ביו"ר הועדה יחימוביץ ובכל המשתתפים : "הדיון כאן מכור מראש נגדי". ח"כ אשר: "אתה גזען שונא חרדים"

מי שהוזמן לדיון היה רון קובי, ראש עיריית טבריה הנבחר, שעל פי הטענות ניצח את הבחירות לאחר שהסית נגד המגזר החרדי, קובי השתתף בדיון כעשר דק' בלבד, לאחר מכן יצא נזעם בעקבות ויכוח בינו לבין ח"כ יעקב אשר.

הח"כ מדגל התורה יחד עם חברי הכנסת מכלל הסיעות הוכיחו אותו, על דבריו החריפים נגד נבחרי ציבור, ונגד המגזר החרדי, אך קובי בחר לקום וללכת בטענה ש"הדיון כאן מכור מראש נגדי".

יו"ר הועדה שלי יחימוביץ' אמרה בדיון: "היינו עדים כרגע לדוגמה הקיצונית והמזעזעת ביותר של איומים והתנכלויות למבקרי הפנים ברשויות המקומיות. איומים, קללות, גסות רוח נוראה, וגם מידה לא מבוטלת של פראנויה ותיאוריות קונספירציה מופרכות מצידו של ראש העיר הנבחר, רון קובי.

חשוב להבהיר שזה לא המצב בכל הרשויות – יש די רשויות שיש בהן ראשי ערים טובים והגונים שעובדים עם המבקר ומפנימים את הביקורת; אבל בחלק של הרשויות זו המציאות המחרידה והיומיומית של המבקרים, שנאלצים לעבוד במציאות בלתי אפשרית של ביקורת על מי שהם כפופים לו ותלויים בו לחלוטין.

המבקרים ששמענו כאן היום, גם בני אליהו, אבל גם מונא מצאלחה מדבוריה, יורם לוי מנהריה, ואילנית גוהר ממבשרת ציון – הם אנשים יוצאי דופן, אמיצים מאוד, ששילמו את המחיר הכבד ביותר על יושרתם ומקצועיותם. יש לנו מחוייבות עמוקה כלפיכם, והועדה ממשיכה לעמוד לצדכם ולהיות לכם כתובת ובית. אני קוראת למשרד הפנים להיות אקטיבי יותר ביישום החוק, באכיפתו ובליווי צמוד של המבקרים."

אתמול הצהיר רון קובי על כוונתו להצר את צעדי החרדים  בטבריה " לא ניתן להם לגדול יותר מ20 אחוז, אפתח מסעדות וברים בשבתות", התריס.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בס”ד In order to get a better understanding of the tragedy that occurred at the Deadly Pittsburgh Massacre, according to true & real Torah look-out, Dass Torah, take a moment to read the following , it’s important to all of us to know the truth. You may want to use google translator to read it in English. - הוא העיר להן על כך ומחה בתוקף!!!

  בס”ד

  In order to get a better understanding of the tragedy that occurred at the Deadly Pittsburgh Massacre, according to true & real Torah look-out, Dass Torah, take a moment to read the following , it’s important to all of us to know the truth. You may want to use google translator to read it in English.

  רב חשוב וחרדי עורר סערה, לאחר שהתבטא “האמת השלם” במילים קשות נגד אותם יהודים שנרצחו בבית הכנסת הקונסברטיבי ‘עץ חיים – אור לשמחה’ בפיטסבורג לפני כשבוע. לדבריו, הם נענשו בגלל שהם התפללו בבית כנסת כזה.

  מדובר בהרב הגאון, הגדול, הצדיק רבי מרדכי אדרת שליט”א, מנהיג קהילה ובית כנסת בניו יורק, שסיפר לאחר הטבח, “מישהו ניגש אלי וסיפר לי, שהוא קיבל אימייל, בו מבקשים מאנשים להגיע לאיזה מקום בעיר, כדי לקרוא קריאת שמע ישראל, לזכר אותם 11 אנשים שנרצחו”, הרב אדרת אמר את הדברים במהלך דרשה שנשא ביום ראשון, “שמעתי שזה בית כנסת קונסרבטיבי, שמעתי שאנשים נוסעים שם בשבת, פשוט מחללים שבת קודש ר”ל, ואני לא חושב שאנשים צריכים להצטרף לדברים האלה”.

  הרב גם תקף את הברית מילה שנערכה בבית כנסת ואמר, “זה טקס ברית מילה בבית כנסת קונסרבטיבי והשניים אימצו את הילד שלא לפי ההלכה ועשו ברית מילה ואתם תוהים למה היה טבח?”, שאל הרב אדרת ואמר, “אני לא מצטער על האסון הזה”.

  הוא גם התנגד לאנשים שאומרים תהילים לעילוי נשמת הנרצחים, “זה לא תהילים, זה לירוק בפנים של אלוקים, אתה יכול לאוהב את זה ואתה יכול לא לאהוב את זה, אבל זו האמת”, אמר הרב בפני שומעי ליקחו.

  “האנשים האלה מונעים מכל עם ישראל את ביאת משיח. אם אתה לא הולך ישר, אלוקים לא יביא את המשיח”, כך אמר הרב שליט”א.

  מכריו מספרים, כי הרב אדרת מוכר כדרשן שלא עושה חשבון ולא חושש לומר את מה שהוא חושב בגלוי. הם נזכרים ומספרים כי בשנת 2010 הוא הוזמן להשתתף במסיבת יום הולדת בארה”ב, כשהגיע הוא גילה כי חלק מהמשתתפים לבושים שלא על פי גדרי הצניעות, הוא פתח במשא קללות נמרצות בפניהם.

  מפרסמים על הרב החשוב הנ”ל כי ב-2008 הגיע הרב אדרת שליט”א לביקור בשדרות וחילק שטרות של 200 שקלים לעוברים ושבים, כדי לחזק את התושבים שסבלו אז משיגורי רקטות קסאם בתדירות גבוהה. עם זאת כשהרב נתקל בנשים ונערות שלא התלבשו בצניעות, הוא העיר להן על כך ומחה בתוקף!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. רון צודק מאה אחוז

  הוא לא נגיד החרדים ותמיד קל לחברי כנסת החרדים לומר את המילה אנטישמים אתם לא מכירים את הפוליטיקה הטברינית ומה שקורה בעיר בשביל לחוות דיעה .חרדים מירושליים בני בר ובית שמש באים ומשנים את צביון העיר מחרדים אותה אומרים את זה בלי להתבייש אנחנו נסגור את העיר למרות שהיא כבר סגורה על מה המהומה כמי שיש לחרדי אינטרס שלא יחלנו לו את העיר גם חילוני לא רוצה שיחרדו לו את העיר זה דבר בסיסי למה רק לחרדים מותר למה בשביל להכנס לשכונה שלהם לגור זה לא שייך רון צודק מאה אחוז זו מגמה חרדית להשתלט על ערים .לא למדתם מבית שמש?

  אבי |
  הגב