מהומה בכנסת: עשרות ח"כים רוצים להדיח את אורן חזן

בעקבות התבטאות מכוערת כלפי ח"כ אילן גילאון הנכה – עשרות ח"כים פועלים להדיח את חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) מהכנסת

במהלך ויכוח סוער הערב בכנסת, ח"כ ‏אורן חזן קרא לאילן גילאון, אדם נכה: "חצי בנאדם".

במקום התפתחה מהומה במהלכה ח"כ חיליק בר צעק על מאיר כהן שמנהל את הישיבה: ״איך אתה מאפשר לבהמה הזה ולאפס הזה לקלל פה את כולם?״.

‏בעקבות כך, עשרות חברי כנסת מתארגנים להתלונן יחד לוועדת האתיקה נגד ח"כ אורן חזן, בעקבות העלבון שהטיח בח"כ גילאון הנכה "אתה חצי בן אדם"‎. חברי הכנסת דורשים להרחיקו ממליאת הכנסת, ואף לשלול חלק ממשכורתו.

בתגובה לדבריו של ח"כ חזן לח"כ גילאון קראו הערב במחנה הציוני להשעות את אורן חזן מפעילות בכנסת: ״חזן חצה עוד גבול של בוטות וחוצפה. אין מקום להתנהגות כזו בכנסת. אנחנו דורשים מיו״ר הליכוד להשעות את ח"כ חזן מכל פעילות פרלמנטרית. הבושה הזאת לא יכולה להימשך".

ממפלגת מרצ נמסר בעקבות הקריאה של ח״כ אורן חזן לח״כ אילן גילאון במליאת הכנסת: ״האירוע השפל, הקטן והעלוב הזה – כלפי אחד האנשים האהודים והחביבים בכנסת – אילן גילאון – רק מעיד על תחתית החבית אליה הגיעה מפלגת השלטון עם חוק הנאמנות הלקקני. אנחנו נאמנים לתרבות ולתרבות הדיון וכופרים בצנזורה, בגסות ובלקקנות של הליכוד של השרה רגב ושל ח״כ חזן״.

חזן הוציא הודעה מפורטת בה כתב: "במהלך דבריו של ח"כ אילן גילאון במליאה, הוטחו כלפיי העלבות קשות תוך כדי שהוא קורא לי בור ומכנה אותי גולם"

חזן המשיך: "תגובתי השקולה והרגועה לעלבונותיו הייתה שאני לא מתייחס לדבריו כיוון שהוא חצי בן אדם".

"תגובה זו נבעה בגלל התנהגותו השפלה ובשל כך שחבר הכנסת גילאון לאורך כל הקדנציה לא מפסיק לקלל, להכפיש, להתבהם ולפגוע בי".

חזן טען כי "מאחר והיו מי שניסו בכוח להוציא את דברי מהקשרם תוך שהם מכנים אותי, בהמה, אפס ושלל קללות שהדעת לא סובלת, עליתי והבהרתי כי דבריי נאמרו אך ורק ביחס להתנהגותו הבהמתית והנמוכה של ח"כ גלאון ולא לשום דבר אחר".

הח"כ שנגדו עומדת התראה בועדת האתיקה של הכנסת אמר "אם חלילה מישהו הבין אחרת, אני מתנצל. חשוב להבהיר כי מי שמקלל ומתבהם יחטוף ועל כך לא אתנצל. לקחת ביטוי שגור שבא במקום לקלל מישהו ולהגיד לו דברים גסים חזרה ולכנותו כמי שלא מתנהג כבנאדם, אלא חצי בנאדם ולהפוך זאת לאמירה נגד נכים זו פוליטיקה רעה, נמוכה והסתה לשמה".

חזן שרק לאחרונה חזר מהרחקה לחצי שנה אמר "חשוב לציין – זו לא הפעם הראשונה שח"כים קוראים כלפיי קריאות שפלות וקללות במטרה לפגוע בי, וזו גם לא הפעם הראשונה בא אני משיב בחזרה 'חצי בן אדם'. אולם למען הסר כל ספק אבהיר חד וחלק כי אני רואה בכל בני האדם שווים בני שווים ללא יוצא מן הכלל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם הם רוצים להדיח אותו סימן שהוא צודק

  אם הם רוצים להדיחו סימן שהוא צודק

  מרקו |
  הגב
 2. להרחיק אותו הם רוצים מהר

  אבל את זועבי וטיבי המחבלים… לא חכה 20 שנה כדי שזה יקרה.
  שמאל עקום.

  א |
  הגב