מהומה בכנסת: עשרות תושבי הדרום התפרצו לדיון של ועדת הכספים

ועדת הכספים הייתה אמורה לחזור לדון היום על 2,000 ההסתייגויות בהצעת חוק מע"מ 0%, אך תושבים מהדרום התפרצו לדיון ומעכבים אותו ■ גפני: "במקום לעסוק בגחמה מסוכנת של לפיד, על הממשלה להקשיב לאנשי הדרום"

דרמה בכנסת: עשרות תושבים מדרום הארץ התפרצו היום (ד') לדיון בוועדת הכספים על תוכנית מע"מ 0% ודרשו להפסיק את הדיון תוך שהם טוענים: "את מי זה מעניין הדיון הזה? תעזרו לנו בגין נזקי המלחמה!".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) סירב לאפשר לתושבים שהתפרצו לדיון לדבר, ואילו ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קרא: "תנו לתושבי הדרום לדבר! זו בושה וחרפה!".

גפני הוסיף כי "הממשלה סותמת פיות של תושבי הדרום. הם באו מהמלחמה ובמקום לעסוק בגחמה מסוכנת של יאיר לפיד שתסכן את כלכלת ישראל – על הממשלה להקשיב לאנשי הדרום!!".

הדיון טרם נפתח. הדיונים על הצעת החוק אמורים להתחדש הבוקר לאחר שהופסקו בחודש שעבר עם צאת עובדי הכנסת לפגרה. במהלך השבועות הקרובים צפויים חברי הוועדה לדון ב-2,000 הסתייגויות הח"כים החרדים. במפלגת יש עתיד אמרו כי גם אם הדבר ייקח זמן, החוק יעבוד עם חזרתה של הכנסת מפגרה ב-23 באוקטובר. עם זאת, החרדים מתעקשים לטרפד את ההצעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.