אנשי 'הפלג' פלשו לבית יעקב והניחו קראוון (וידאו)

תושבי מודיעין עילית נדהמו לגלות שמתחם בית הספר לבנות 'אבי עזרי' השוכן בסמוך לביתם הפך למוקד השתלטות של אנשי 'הפלג הירושלמי' שהנחיתו קראוון עבור בית כנסת בשטח בית הכנסת. כוחות משטרה הוזעקו למקום ועיכבו לחקירה כמה פעילים. בני תורה: "זהו שטח הפקר" { מהומה במודיעין עילית}

לפני כיומיים, התעוררו דייריהם של הבניינים ברחוב חזון דוד במודיעין עילית למשמע רעש שנגרם כתוצאה מעבודות בנייה במתחם בית הספר 'אבי עזרי' בעיר כשהציצו החוצה בעיניים טרוטות, בניסיון נואש להבין מה מתרחש מחוץ לחלון ביתם, נדהמו לגלות שמתחם בית הספר לבנות 'אבי עזרי' השוכן בסמוך לביתם הפך למוקד השתלטות של אנשי 'הפלג הירושלמי' שהנחיתו קראוון עבור בית כנסת בשטח בית הספר.

קדמה להשתלטות רצון עז של כמה מתפללים המזוהים עם 'בני תורה' של 'הפלג הירושלמי' שפרשו מבית הכנסת 'בית תפילה' בעיר לפתוח מקום תפילה חדש עבור אנשיהם, אלו ללא היסוס מצאו שטח "ריק" במתחם בית הספר 'אבי עזרי' בעיר והנחיתו קראוון בשטח בית הספר לבנות, משטרה שהוזמנה למקום מנעה את המשך בנייתו של בית הכנסת.

אמש לקראת ערב הזעיקו אנשי 'הפלג' תגבורת, כמה בחורים צעירים מונו לשמור על חלקי הקראוון שטרם נבנה למשך כל הלילה שם העבירו את שנתם, היום (ג') ניסו שוב אנשי 'הפלג' להמשיך בבניית הקראוון כאשר במהלכו התעמתו עם אנשי בית הספר עד לבואה של המשטרה שעיכבה כמה מאנשיהם לחקירה.

יצויין, כי במרחק לא רב שוכן בית הכנסת 'משכן אהרן' המשויך לאנשי 'בני תורה' שם לא סובלים המתפללים מחוסר מקום כך שתושבי השכונה המתנגדים להגעתם של אנשי 'הפלג' תמהים על ההשתלטות המיותרת.

התושבים המודאגים יצאו החוצה מבתיהם לכיוון חצר בית הספר, שם הופתעו לגלות כי אנשי 'הפלג' המעוניינים בבית כנסת המותאם להם החלו בעבודות בנייה פרטיות לצורך הקמתו. לטענת התושבים, בבירור שביצעו הם גילו כי הדבר נעשה ללא אישור מתאים מהעירייה.

"זה פשוט לא ייאמן", אמר גורם בהנהלת בית הספר בזעם בשיחה עם 'קוקר'. "חשבנו שדבר כזה לא יכול לקרות פה. זה כמו מדינת עולם שלישי. אתה קם באמצע הלילה ומגלה שהשתלטו לך על השטח בכוח. אנו אזרחים שומרי חוק, פונים באופן מסודר לגורמים הרלוונטיים ואף אחד מהרשויות לא עושה כלום, מדובר בשטח בית הספר שם היה אמור להיות מונח קראוון לשנת הלימודים הבאה".

לעומת זאת גורם ב'בני תורה' עמו שוחחנו לא מתרגש מהזעם המופנה כלפיהם ומדגיש כי "הנחת הקראוון נעשתה באופן חוקי על שטח המוגדר שטח הפקר, וכל עוד העירייה לא תקצה מעצמה שטח ראוי לקבוצה מכובדת אנחנו נפעל לעשות זאת בעצמנו". אמר הגורם.

20160308031325 (1)

 

20160308031320 (1)

20160308031320

20160308031324

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.