מהומה בסיעת הליכוד: משפחות שכולות התעמתו עם ראש הממשלה

מיד לאחר דבריו הקצרים החלו להפריע לו המשפחות השכולות ולספר את סיפורם הכואב שנגרם בגלל גרירת רגלים של הממשלה – צפו

ישיבת סיעת הליכוד התכנסה באולם ירושלים בבניין הכנסת כמדי שבוע ביום שני, אלא שלא כמתוכנן הפתיעו ראשי מועצות מיהודה ושומרון וכן משפחות שכולות המתגוררות ביו"ש, כשנכנסו לחדר כשמדבקות על גופם בגין שביתת רעב שהם מקיימים בעקבות אי מימון הכבישים ואי קליטת רשתות הסלולר באזור מגוריהם, שגרם להרג רב בשנים האחרונות.

תחילה סיפר ראש הממשלה על הישגו המרשימים ועל כך שהוא חזר לפני דקות אחדות ממגדל העמק שם נחתם הסכם גג.

מיד לאחר דבריו הקצרים החלו להפריע לו המשפחות השכולות ולספר את סיפורם הכואב שנגרם בגלל גרירת רגלים של הממשלה בעניין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להם וטען שהבעיה נפתקה בזה הרגע, נתניהו הוסיף ואמר "אנחנו דואגים לפתח את כל חלקי הארץ ולהגן על כל חלקי הארץ. במסגרת הזאת יש לנו התחייבות ברורה לפתרון בעיית הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון, כולל בעיות התאורה ובעיות אחרות. איננו רק מדברים, אנחנו עושים. הפעולה שלנו היא פעולה עקבית, נחושה ושיטתית.

שנית, אנחנו צריכים להביא את הכסף, אנחנו לא רוצים להתחייב לכסף בלי שיהיה כיסוי לכסף ולכן גם את זה אנחנו עושים. סיימנו את שני הדברים החשובים הללו ואנחנו יוצאים לדרך.

אני בא מפגישה עם שר האוצר והחלטנו יחד להקצות מיידית 200 מיליון שקל לסלילת הכבישים שכבר מתוכננים. מדובר על שיקוע קלנדיה ועל בית אריה. אנחנו הולכים להביא לכבישים האחרים הקצאה מיידית, עכשיו, לתכנון – כי כדי להקצות כספים אתה חייב תכנון. זה כולל גם את התהליכים הסטטוטוריים של כל שאר הפרויקטים – עוקף אל ערוב, עוקף חווארה ומודיעין עילית כביש 446.

אנחנו נביא במסגרת הדיון בממשלה בתחילת ינואר לתקציב 2019 הרשאה להתחייב לסכום של עוד 600 מיליון שקל כדי להשלים את הכבישים הללו וגם את התאורה. אנחנו יוצאים לדרך, זאת שעה טובה, היא חשובה לכולנו – גם למתיישבים, גם לליכוד וגם לכל עם ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.