מהומה ב'שערי צדק': הרופא צעק על החרדי – והסעיר את המחלקה

זה קרה בשבת האחרונה: יהודי חרדי שרק ביקש להתייעץ עם היועץ הרפואי בני פישר בקשר לסיבוך הריון של אשתו, נתקל בצעקות וקריאות אנטי חרדיות איומות של רופא בכיר במחלקה, ד"ר טאובר

מחלקת יולדות בבית החולים שערי צדק בירושלים סערה וגעשה בשבת האחרונה – וזאת כאשר ד"ר ארנסט טאובר, מהרופאים הבכירים במחלקה, פער את פיו בצורה מזעזעת נגד הציבור החרדי.

אחד מעדי הראיה שהיה לנעשה, מספר ל'אקטואליק': "בשבת הגיעו למחלקה יולדת, עם סיבוך בהריונה, יחד עם בעלה, זוג חרדי לחלוטין. בשלב מסוים הגיעה מצבה הרפואי לשאלה האם לבצע ניתוח רפואי מסוים או לא. היה רופא מסוים שצידד בעד הניתוח ומספר רופאים אחרים שצידדו לא לבצע את הניתוח".

האישה ובעלה לא ידעו מה להחליט בעניין  הניתוח, והבעל ניגש – בשבת, כאמור – לשכונת בית וגן הסמוכה, שם מתגורר היועץ הרפואי החרדי הנודע ר' בני פישר, כשבידו הדיסק ובו הצילומים הרפואיים כדי שפישר יעזור לו בהכרעה.

פישר קיבל את הדיסק ומיד שלח את החומר לפרופסור נודע מחו"ל, שהכריע: אין צורך לנתח.

עד הראיה ממשיך ומספר: "היהודי הזה, בעלה של המאושפזת, חזר באופן מיידי למחלקה, והורה כי החליטו לא לבצע את הניתוח. כשד"ר ארנסט טאובר, רופא בכיר במחלקה, הבין שהוא הלך לשאול את בני פישר, הוא פתאום החל להשתלח בציבור החרדי ולהשתולל בצעקות נוראות נגד הציבור החרדי והחל לצעוק עליו, לאוזני כל המחלקה, דברים שא"א לצטט באתר חרדי.

"כשנאמר לו שמספר רופאים צידדו לא לבצע ניתוח, הוא החל לצעוק: אני כאן הבעל הבית! מה אתם בציבור החרדי מתייעצים כל דבר? אנחנו פה הרופאים ומבינים, מה אתם הולכים לשאול רופאים אחרים?"

בהמשך, לדבריו, המשיך טאובר להוציא מפיו אמירות בוטות במיוחד נגד הציבור החרדי, שכללו גם אמירות שאין המקום להעלות אותן באתר חרדי.

מביה"ח שערי צדק נמסר בתגובה ל'אקטואליק': "מברור פנייתכם עולה כי הרופא נפגש עם הזוג במסגרת ביקור שבת במחלקה לסיבוכי הריון. הוא שוחח עם בני הזוג והמליץ על ניתוח קיסרי. היה דיון בנושא אך לא היו כל אמרות כנגד הציבור החרדי והאישה אכן נותחה בניתוח קיסרי.

"לגבי שאר הטענות בעניין הרב פישר, לא היו דברים מעולם מאחר והרופא לא היה בבית החולים כאשר חזר הבעל מהרב פישר".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגובה לכתבה

  חבל שאתם מכפישים את שמו הבן אדם הוא בן האדיבים שברופאים; מהיכרות איתו ארוכת שנים והוא אכן מטפל במקרים מסובכים סיבוכי הריון הייתי עדה למקרים בהם בהן הוא המליץ על טיפול מסויים והתראות על סיכוני חיים לאם ולעובר בשל דעות של רבנים המשפחות סרבו לקבל את עצתו בסוף לאחר כמה שעות ארוכות היתה צריכה להיעשות התערבות כירורגית להוצאת העובר שהיה ללא דופק וזה קרה במסגרת האישפוזים שלי בהריון בסיכון גבוה יש לכם מזל גדול שהוא עובד שם

  רומי |
  הגב
 2. בלבול מח

  אני חוזר הבוקר משם
  אנשים מדהמים, מכבדים, עושים הכל כפי ההלכה ורצון הזוג

  קובי |
  הגב
 3. בקיצור תברחו משערי צדק אם הם לגמרי מצדיקים את הרופא!!! לפחות

  היו מצדיקים חלק או מתנצלים אבל תגובה כזאת מאלצת להבריח את כל החרדים מהמקום.
  שיהנו להם עם החילוניים והדתיים לאומיים. החרדים כנראה לא באים להם טוב בעיניים (החרדים מכניסים להם הכי הרבה כסף כי הם הולכים לרופאים פרטיים ולרוב לא דרך המרפאות הציבוריות)

  אני |
  הגב
 4. זה לא הפעם הראשונה

  כשההיתי אם אשתי בשערי צדק שלוחת ביקור חולים היה לי אות הדבר אם רופא בכיר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב