מהומות בגדה ובירושלים: אלפי פלסטינים צעדו – 50 פצועים

לאחר שמנהיג חמאס קרא לאינתיפדה, יצאו אלפי פלסטינים והפגינו כנגד הצהרת טראמפ. הפרות הסדר שהחלו בעזה התפשטו לירושלים ולגדה. שידור חי

הפרות סדר ועימותים סוערים נרשמו במהלך השעות האחרונות בין כוחות הביטחון לפלסטינים. מספר פצועים נפגעו לאחר שהתקרבו לגדר בסמוך לגבול רצועת עזה, באזור כיסופים.

הבוקר, החלו מאות פלסטינים באזור חאן יונס, להשתולל ליד הגדר, המפגינים השליכו אבנים והבעירו צמיגים. כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות על מנת להרחיקם וגם באש חיה, ממנה נפגעו לפי דיווחי הפלסטינים לפחות 3 בני אדם. בהמשך החלו הפרות סדר בעוד כמה מקומות לאורך הגדר.

שידור חי מערוץ 2

הפרות הסדר התפשטו בהמשך היום לירושלים ובגדה המערבית, ובהם חברון, בית לחם וג'נין, שכללו זריקות אבנים ובקבוקי תבערה.

כ-4,000 מתפרעים בחברון השליכו אבנים ויידו בקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון. בסך הכל נפגעו כ-50 פלסטינים כתוצאה מירי כדורי הגומי.

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה אמר הבוקר בעצרת בעזה: "אנו קוראים לפתיחתה של אינתיפאדה חדשה נגד הכיבוש והאויב הציוני, ואנחנו פועלים לשם כך".

הנייה הסביר כי "ההכרה בירושלים היא הכרזת מלחמה נגד הפלסטינים, ולכן הוריתי על גיוס כללי של כל פעילי חמאס כדי להתנגד להחלטת טראמפ. אני קורא להפוך את יום הזעם מחר לתחילתה של אינתיפאדה חדשה שתיקרא: אינתיפאדת החירות של ירושלים והגדה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.