מהומות ענק בברצלונה: שוטרים פרצו לקלפיות – מאות פצועים

כוחות משטרה פרצו הבוקר (ראשון) לקלפיות במטרה לעצור את משאל העם שנעשה "באופן לא חוקי"- לטענת ממשלת ספרד

מהומות ענק בקטלוניה בעקבות ההצבעה על משאל העם. כוחות משטרה פרצו הבוקר (ראשון) לקלפיות במטרה לעצור את משאל העם שנעשה באופן לא חוקי- לטענת ממשלת ספרד שמנסה לדכות את משאל העם.


"נשיא חבל קטלוניה קרלס פוג'דמון וצוותו הם האחראים היחידים לכל מה שקורה היום ולכל מה שיקרה אם לא ישימו סוף לפארסה הזו", אמר נציג הממשלה הספרדית

"אנו אנשי שלום, אנחנו לא פוחדים", צעקו המצביעים לעבר המשטרה הלאומית הספרדית והמשמר האזרחי שהשתלטו על חלק מהקלפיות.  המצביעים הקטלונים ניסו לעצור אותם עם שקי מלט אך המשטרה עברה לשימוש בכדורי גומי ואלות כדי לפזר את ההפגנות.

"סבים וסבתות, ילדים, נשים – כולם בוכים, כולם סובלים, ולמה? רק בגלל שהם רוצים להצביע? בגלל שהם רוצים דמוקרטיה?", אמר מפגין בשם ארנסטו. "הם חוטפים מכות כי הם דורשים את הזכויות שלהם ".

משאל העם נערך על חלוקת קטלוניה, במדריד מתנגדים וטוענים כי "משאל העם הוא בלתי חוקי", וכי "החוקה קובעת שהמדינה בלתי ניתנת לחלוקה".

שוטרים רבים זרמו מספרד לקטלוניה כדי למנוע את ההצבעה שהוכרז כלא חוקי על ידי ממשלת ספרד.  ל -5.3 מיליון איש יש  זכות הצבעה במשאל העם. באם יכריע העם הקטלוני בעד ההתנתקות מספרד יכריזו הקטלונים על היפרדות מהחבל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.