מהו ציוד למסעדות וכיצד הוא משמש אותנו בעלי העסקים?

כאשר אדם מעוניין לפתוח מסעדה עליו לדעת כי על מנת להכין מנות למספר רב של לקוחות עליו להיעזר בציוד מתאים. כאשר אתם נמצאים בביתכם, אתם יכולים להרשות לעצמכם להשתמש בכלים אשר נמצאים במטבח ואף אדם אינו יושב לכם על הראש עם זמנים.

כאשר אתם בעלי מסעדה, עליכם לדאוג שיהיה לכם ציוד למסעדות על מנת שתוכלו לקבל מספר רב של הזמנות בו זמנית. למשל, במידה ומופיע לכם בתפריט מנת צ'יפס, אתם לא יכולים להרשות לעצמם לקלף תפוח אדמה, לחתוך אותם ואז לטגן על הגז מכיוון שזה יכול לקחת הרבה זמן. לעומת זאת, אם יש ברשותכם מכונת צ'יפסר, תוכלו להכין בקלות מנה זו על ידי זריקת חתיכות צ'יפס קפואות ומוכנות מראש למכונה המטגנת בשמן עמוק ותוך 3 דקות הצ'יפס מוכן.

מדוע חשוב שבעל עסק יחזיק ציוד איכותי בעל שם ?

כאשר אתם רוכשים ציוד למסעדות עליכם לדאוג כי מאחורי הציוד שרכשתם עומדת חברה גדולה ואיכותית אשר מתמחה באותו ייצור של מוצר. למוצרים בעלי שם, ישנה חשיבות רבה שכן אתם יודעים כי תקבלו ציוד ברמה גבוה ולא מתפשרת. במידה ותתפשרו ותיקחו ציוד למסעדות רק בגלל מחירם הנמוך אתם עלולים להיתקל בלא מעט תקלות ולפגוע בשמו הטוב של העסק, דבר אשר יביא לצמצום לקוחות.

כאשר דואגים לציוד איכותי, המנות אינן מתעכבות, שכן אותם מוצרים יוצרו בדיוק עבור מסעדות אשר עובדות בקצב מהיר, ולכן חשוב לדאוג למוצרים החדישים ביותר על מנת שתוכלו ליהנות גם מהספק מהיר וגם ממוצר שלא יפגע באיכות המנה.

סוגים שונים של  ציוד למסעדות

קיימים סוגים שונים של ציוד למסעדות אשר ניתן לרכוש לעסק. ישנם פריטים בסיסים אשר חובה שיהיו בכל עסק וישנם עסקים אשר רוכשים ציוד נלווה אשר יתרום להצלחת העסק ויביא עמו לקוחות נוספים

  • מקררים – במסעדות המחזיקות מזון רב יש לשמור על המזון בטמפרטורה המתאימה. ישנם מקררים אשר מטרתם לשמור על מזון בטמפרטורה קרירה (0-4 מעלות) כמו רטבים, ירקות, קינוחים מופשרים, שתייה ועוד. לצד המקררים יש את המקפיאים הקטנים אשר משמשים לאחסון המזון הקפוא ושמירה על טבו לאורך זמן: צ'יפס, טבעות בצל, בשרים שונים ועוד.
  • מכונת קרח– בימים חמים מומלץ מאוד להפעיל את מכונת הקרח לשביעות רצונם של הלקוחות. גם אם השתייה שלכם קרה מכיוון שכרגע יצאה מהמקרר, מספר קוביות קרח יוכלו לשמור על השתייה בקנקן/כוס השתייה קרה יותר לאורך זמן.
  • כלי הגשה – לא כל המסעדות מייחסות חשיבות רבה לצורך ההגשה, לכן אם אתם כן תייחסו חשיבות אתם תזכו ביתרון על פני המתחרים שלכם. כלי הגשה הכוונה לאותם מגשיות עץ ללחם, קערות קטנות לרטבים, קנקנים בצורותיהם השונות או מתקנים שונים ההופכים את הארוחה שלכם למהנה ונעימה יותר.

כאשר אתם מעוניינים לרכוש ציוד למסעדות, יש לדאוג שהציוד יהיה מקצועי ואיכותי בהתאם. במידה ואתם מחפשים להתפשר, דעו לכם, כי לכל להתפשרות תהיינה תוצאות בהתאם. עליכם לדאוג לציוד נלווה החל מקירור ועד הפריטים הקטנים ביותר במטבח על מנת שהמסעדה תוכל לתפקד כראוי וללא הפתעות מיותרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.