מהחיידר בירושלים לאוניברסיטה בלונדון

הכירו את יעקב אשכנזי (26) בן למשפחה חסידית מישראל שסיים השבוע בהצטיינות תואר בכלכלה ופוליטיקה במסלול דו חוגי באוניברסיטת קינגס קולג׳ בלונדון

הכירו את יעקב אשכנזי (26) בן למשפחה חסידית מישראל שסיים השבוע בהצטיינות תואר בכלכלה ופוליטיקה במסלול דו חוגי באוניברסיטת קינגס קולג׳ בלונדון.

יעקב גדל בבית חסידי חרדי בירושלים ולמד במוסדות חסידיות כל חייו, בחיידר בישיבה קטנה ובהמשך בישיבה גדולה, בשנות העשרים לחייו החליט להגר לבריטניה ולרכוש השכלה, בלי בגרות ונטול כל השכלה פורמלית פנה יעקב ללימודים ולאחר מכן לאוניברסיטת ״קינגס קולג׳״ בלונדון -אחד המוסדות האקדמאים הנחשבים וביקש מהם להתקבל.


באופן מפתיע התקבל יעקב אל האוניברסיטה הנחשקת והחל להשקיע בלימודים כאשר בימים הוא לומד, ובלילות הוא עוסק בעבודות מזדמנות למחייתו.

קשה להפריז בהישג הנדיר של יעקב, למרות הרקע החינוכי והחברתי הוא צלח את כל הקשיים החברתיים והפערים הנלווים בדרך לעולם האקדמיה הבריטית -מהמובילות בעולם.

״זאת הרגשה עצומה של סיפוק ואני עדיין לא מאמין שהגעתי לכאן. אם היית אומר לי לפני שבע שנים שב-2017 אני יקבל תואר בהצטיינות מקינגס הייתי צוחק לך בפרצוף״, משתף אותנו יעקב ומוסיף: ״אני נרגש מאוד ובעיקר רוצה להודות למי שליוו ותמכו בי כאן בלונדון, חברים ובני משפחה, חברים שהם משפחה, שחלקם אף הגיעו להשתתף בטקס היום״.

במערכת ״אקטואליק״ גאים בו ומצטרפים להתרגשות של יעקב.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לימודים

    גאווה גדולה לאחי היקר והאהוב, שפע ברכות ברכה והצלחה.. תמשיך ותעלה מעלה מעלה?

    אחותך האוהבת? |
    הגב