מהישיבה לכלא: 5 שנות מאסר לראש ישיבה בירושלים שירה בתלמידו

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר חמש שנות מאסר על הרב מנחם אדרי, שנחשד כי ירה שני כדורים ברגלו של תלמידו, אליהו ליברטי בשנת 2010.

הרקע למעשה – סכסוך בין שני תלמידיו של הרב, שכיהן כראש ישיבת "איש בן חי" בירושלים. על יצחק זוהר, שסייע לרב, נגזרו 4.5 שנות מאסר.

  הרב אדרי הורשע בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נשיאת נשק וירי באזור מגורים. בתחילת חודש ינואר התרחש האירוע, 2014. הפצוע, היה תלמיד בישיבה, בראשות הישיבה עמד אדרי,  לאחר שהסתכסך עם תלמיד אחר פרצה תגרה קשה בין השניים. כתוצאה מכך, הרחיק ראש הישיבה את ליברטי מהלימודים, אולם הוא חזר לישיבה מלווה באנשים אחרים במטרה לפגוע באותו התלמיד.

במוצאי השבת התקשר הרב אדרי לליברטי וביקש ממנו להגיע לישיבה. ליברטי הגיע, מלווה בשני אנשים. אולם שם המתינו להם הרב ויצחק זוהר כשהם רכובים על קטנוע, ואז ירה הרב לעבר תלמידו שסולק כמה פעמים ואף פגע בו פעמיים ברגלו.

יש לציין כי לרב ישנן ארבע הרשעות קודמות בגין עבירות אלימות ורכוש והרשעה נוספת בגין הפרעה לשוטר. "מדובר בשימוש בנשק חם: ירי מספר יריות כלפי גופו של אדם שנעשה בטבורה של עיר, בעקבות מעשה מתוכנן מראש. מעשים אלה היוו סכנה חמורה לשלום הציבור", כתב השופט רפי כרמל.

יצחקי אביטן חדשות 24

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.