מהמוסד ל"יש עתיד": צפו ברכש החדש של לפיד

צפו: יאיר לפיד מציג רכש חדש למפלגת 'יש עתיד'. סגן המשנה לראש המוסד לשעבר, דמות ביטחונית שהוביל עשרות מבצעים חשאיים

בפתח ישיבת הסיעה של הכנסת הציג יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, את סגן והמשנה לראש המוסד לשעבר רם בן ברק שהצטרף היום למפלגת 'יש עתיד': "אני שמח להודיע כאן היום על מצטרף חדש ליש עתיד, רם בן ברק, המשנה לראש המוסד לשעבר, שירחיב את השדרה הבטחונית שלנו. רוב חייו הוא היה בעולם הצללים של הביון הישראלי. בתוך מערכת הבטחון הוא כמובן דמות ידועה ומוערכת. רם בן ברק שירת 33 שנה במוסד.

לפיד פירט: "הוא הוביל אינספור מבצעים חשאיים. כיהן כסגן וכמשנה לראש המוסד, כמנכ"ל המשרד לענייני מודיעין. הוא מביא איתו לשולחן הלאומי ראיה איסטרטגית ונסיון מבצעי שכמעט אין שני לו. הוא מביא גם הבנה עמוקה בנושא האיראני, וגם בכוחות הפועלים היום בסוריה.

לדברי לפיד, "יש עתיד מציבה אלטרנטיבה שלטונית. יש פה סביב השולחן את הנבחרת הכי טובה בארץ, גם בתחום הבטחוני, גם בתחומי הכלכלה והחברה. אם מחר יהיו בחירות וננצח, אנחנו מוכנים, אני מוכן, הנבחרת מוכנה".

רם בן ברק הודיע בישיבת הסיעה כי החליט להצטרף ל'יש עתיד' ולסייע להוביל אותה להנהגת המדינה כי הרגיש שחייבים שינוי ו'יש עתיד' היא המפלגה שיכולה להוביל אותו:החלטתי להשתמש בניסיון שרכשתי ולנסות באמצעותו לבנות מקום שיותר טוב לחיות בו; מדינה שמושתת על ערכי היסוד הבסיסיים ביותר שלנו – מדינה יהודית ודמוקרטית. מקום כזה ששומר על הזהות שלנו מבלי לפגוע בזכויות של אף אחד מאיתנו – גם אם הוא מיעוט, גם אם הוא שונה וגם אם הוא חושב טיפה אחרת מאיתנו.

כשהתלבטתי לאיזה מסגרת פוליטית להצטרף, הובילו אותי שני עקרונות: הראשון, להצטרף למפלגה לאומית ציונית המכירה בישראל כמדינת הלאום היהודי והשני, ולא פחות חשוב – מפלגה ששומרת על ערכים ליברליים אוניברסליים של שיווין וחופש, כזו שאינה מבדילה בין אזרח לאזרח ללא הבדל מין, דת וגזע. מדינה כזו שכל אזרחיה ישראלים הם. לשמחתי, מצאתי במפלגת יש עתיד בראשותו של יאיר לפיד מפלגה שתואמת ביותר את השקפת עולמי החברתית, המדינית והביטחונית ומפלגה שמממשת את שני היעדים שחשובים לי אחד לאחד. הגיעה העת לחילופי הנהגה, וחזרה לנורמות שמהן קמה המדינה.

לאחר שיחות ומפגשים רבים שקיימתי עם יאיר לפיד וחברי המפלגה, הגעתי למסקנה שיאיר לפיד ראוי, יכול ומסוגל להוביל את השינוי, יחד עם חבורה של אנשים מוכשרים שכל מטרתם היא טובת המדינה ואזרחיה, ובכך לסחוף את הציבור הישראלי אל עבר השינוי. רק ככה צריך לנהל את המדינה. אני שמח שגם יאיר לפיד וחברי יש עתיד ראו בי שותף ראוי שיכול לעזור ולהוביל לשינוי שאותו כולנו מייחלים.

הצטרפותו של בן ברק ל'יש עתיד' מגיעה לאחר שבשנתיים האחרונות הצטרפו למפלגה ניצב בדימוס יואב סגלוביץ ושבעה ראשי מועצה מכל הארץ: אלי מלכה- ראש מועצה אזורית גולן, סיגל מורן- ראש מועצה אזורית בני שמעון, יורם קרין- ראש מועצה אזורית עמק המעיינות, דורון שידלוב- ראש מועצה אזורית ברנר, מטי צרפתי הרכבי- ראש מועצה אזורית יואב, אריה כהן- ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח, אייל בלום- ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.