מהפיכה רפואית -אפליקציה חדשה של מכבי ו-K Health תנגיש מידע רפואי

"בעזרת אפליקציה אשר תיתן להם מידע היסטורי רלוונטי על מצבים דומים יוכלו הרופאים לקבל החלטות טובות יותר"

האפליקציה החדשה שפותחה ע"י חברת הסטארט-אפ הישראלית K Health של אלון בלוך ומכבי שירותי בריאות ,תציג למשתמש 13 שאלות בנוגע למצבו ותוך שתי דקות תראה לו פרטים על מטופלים שחוו תסמינים דומים, ועל הטיפולים שקיבלו. השימוש באפליקציה אינו מחייב זיהוי או הכנסת פרטים אישיים, פרט לגיל ומגדר והיא פתוחה לחברי כל הקופות.

היתרון הגדול של האפליקציה שהיא מציגה מידע אמין שמבוסס על ניסיונם של המוני בני אדם אחרים .

רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות אומר :"האפליקציה שפיתחנו חשובה מאוד אבל אותי יותר מעניינת האפליקציה העתידית שנשיק ביחד עם החברה הישראלית, שתהיה ייעודית לרופאים שלנו ותהיה אפליקציה תומכת החלטה לרופאים. כיום כמעט בכל מקצוע יכולים אנשים לקבל החלטות על סמך ניסיון ויכולות של אחרים. לרופאי המשפחה אין כיום כלים שיכולים לתת להם סיוע ותמיכה. בעזרת אפליקציה אשר תיתן להם מידע היסטורי רלוונטי על מצבים דומים יוכלו הרופאים לקבל החלטות טובות יותר".

אלון בלוך שעומד מאחורי הצד הטכנולוגי של האפליקציה אומר :"להרבה רופאים יש הרבה ידע אבל אין מערכת דאטה דינמית, הידע מבוסס על ספרות שנכתבה בעבר. אנחנו בונים מערכת שלומדת ומחברת את כל הידע האנושי בתחום הבריאות. מכבי עשו דיגיטיזציה של המידע הרפואי וזה נתן לי גישה לשנים של מידע רפואי אנונימי על החולים שלה. אני יכול לראות כל דבר שקרה לחולים. מכבי מבינים שהעולם משתנה והם צועדים קדימה. ומה שקיים כיום בגוגל מאוד מבלבל ומאוד לא מוסמך ונורא קשה להסתמך עליו . לקחנו את כל תיקי הרופאים ובתי החולים ובאמצעות רופאים לימדנו את המכונות שפה חדשה, יש שם 14 אלף מושגים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.