מהפיכת בקניות ברשת :"מהמטוס ועד לנקודת המסירה תוך פחות מ-48 שעות"

המהירות תלויה לא רק בדואר ישראל. היא תלויה הרבה באתרים הבינלאומיים

מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין אשר השתתף בוועידת MAD של העיתון גלובס סיפר על החידושים האחרונים שצריכים לעניין אותנו כצרכנים במתרחש בדואר .

לדבריו של גולדשטיין :בנושא של מיון ומסירה. מרכז המיון במודיעין הוקם באמצע אפריל, וזה אחד המרכזים המתקדמים עולם. תוך חודשיים הוא הגיע לפעילות מלאה, מהמטוס ועד לנקודת המסירה תוך פחות מ-48 שעות, וזה כבר עובד". פירושו של דבר הוא קיצור משמעותי של זמן הגעת החבילה מחו"ל אשר הזמנו מאתר כזה או אחר ,לפחות על הנייר .

בנוסף לדבריו של גולדשטיין ,הדואר הוסיף עוד הרבה נק' מסירה בכדי להקל את העומס מעל סניפי הדואר הקיימים ובכך גם לקדם את המהירות שהחבילה תמסר לידי בעליה :" יש לנו מעל 100 נקודות מסירה בכל הארץ. אנחנו מגיעים לכל נקודה בישראל גם מיישובים קטנים, כדי שהסחר יעבוד וכל אחד מהלקוחות יקבל את המוצר שלו בזמן ומהר".
המעקב אחר חבילות הדואר בכדי שהלקוח ידע בזמן אמת היכן נמצאת החבילה לה הוא מחכה ולשער מתי יקבלה :"אנחנו יכולים לאסף את כל המידע ולדחוף את המידע. איפה זה נמצא בכל נקודה היום עם טכנולוגיות מתקדמות, אנחנו קוראים את הפריטים במודיעין באו.סי.אר, ומצלמה מיוחדת מזהה את כל הכתובות, דרך בינה מלאכותית, לא משנה איך אייתו את שם היישוב".

גולדשטין התייחס בוועידת גלובס גם לנושא הגבהת תקרת הפטור ממכס שכיום עומדת על 75$ :"אני מאוד בעד להעלות את תקרת הפטור ממכס. ברגע שהעלו מ-50 דולר ל-75 דולר, היה שיפור. אנחנו רואים את זה במדינות כמו ארה"ב, בריטניה ויפן. בארה"ב התקרה היא כבר 800 דולר, בדרום קוריאה זה כבר בסביבות 250 דולר. המדינות מתפתחות לכיוונים האלה, ובכל מקום שזה בוצע, רואים שזה הביא לקפיצה גדולה מאוד. זה יכניס קטגוריות חדשות, כמו קוסמטיקה, שהיום יקרות בישראל, וזה יביא להורדת יוקר המחיה".

לדברי גולדשטיין, "כולם הולכים באותו כיוון של להוריד את המחירים ולהעלות את הערך, וזה דבר שנראה מוזר, אבל זה הכיוון. נסגרות רשתות גם בחו"ל, והכיוון הוא רק אחד – לקנות הרבה, מהר, זמינות, חוויה – והכול באינטרנט".

בדואר ישראל מבינים היטב היום את חשיבות המהירות :"המהירות תלויה לא רק בדואר ישראל. היא תלויה הרבה באתרים הבינלאומיים. ככל שהם יבינו שחלק מהקנייה זה המהירות של הגעת המוצר. חברות כמו נקסט ועליבבא כבר מתחייבות לבין 5-10 ימי עסקים. אנחנו מתחייבים להעביר את זה מהמטוס לנקודת ההגעה תוך פחות מ-48 שעות. זה לא אומר שלא יהיו טעויות, אבל תזכרו שאנחנו מוסרים 300 אלף חבילות ביום. אני חושב שחלק מהאנשים שיושבים כאן כבר יודעים שהיום המהירות בדואר היא מאוד גבוהה".

"בנוסף, האתרים הבינלאומיים מתחילים להחזיק מלאים כאן בישראל. אנחנו נהיה במרלו"ג שלהם, והם יחזיקו אצלנו מוצרים, כך שזה ייקח פחות מ-24 שעות. הרבה אתרים שעד היום לא עבדו עם מדינת ישראל בגלל כל מיני עניינים, מתחילים לדבר איתנו ולהיכנס איתנו לפעילות אסטרטגית. חלק מהם כבר מנהלים איתנו משא-ומתן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.