מהפך בעבודה: בוזי' הרצוג הדיח את שלי יחימוביץ 58% מול 42%

בתום ספירה של 85% מקולות הבוחרים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג  הוא יו"ר המפלגה וזכה ב-58% מהקולות, מול  ח"כ שלי יחימוביץ' שזכתה רק  42% מהקולות.

 58% ממתפקדי מפלגת העבודה הצביעו עבורו, לעומת 42% בלבד שביקשו לדחוף את יחימוביץ' לקדנציה נוספת..

יחימוביץ' כבר השלימה עם ההפסד  והתקשרה הבוקר אל מחליפה המיועד על מנת לברך אותו על היבחרו. הרצוג הודה ליחימוביץ שאמרה הבוקר כי היא "מכבדת את ההכרעה הדמוקרטית של מפלגתה, וכי זו הייתה התמודדות הוגנת". ממטה היו"ר נמסר כי יחימוביץ' הבטיחה להרצוג כי "תנהג עמו בשיתוף פעולה מלא ותסייע לו ככל יכולתה בהמשך חיזוקה של מפלגת העבודה כאלטרנטיבה לימין הכלכלי והחברתי של נתניהו". לצד זאת אמרה יחימוביץ' כי היא מתכוונת להבהיר לפעיליה: "גם בשנים שיבואו תמשיך להוביל עמם את הדרך הכלכלית והחברתית הצודקת הראויה למדינת ישראל".

חבר הכנסת איתן כבל, מתומכיו של הרצוג לאורך מערכת הבחירות, אמר כי "נראה שהבוקר מתחיל עידן הרצוג. לי לא היה שום ספק בניצחון ה'אנחנו' על ה'אני'. עבודה רבה לפנינו, והמשימה המרכזית שלנו היא לשוב להיות אלטרנטיבה אמיתית וחזקה לשלטון הימין".

מזכ"ל המפלגה, חבר הכנסת חיליק בר, אמר בראיון בתכנית "בוקר טוב ישראל" עם גלית אלטשטיין כי יבקש לשנות את חוקת "העבודה", כך שלא יתקיימו בחירות מקדימות זמן קצר לאחר הבחירות לכנסת. "אני שלוש וקצת שנותיי כמנכ"ל מפלגה, אכהן לצד יו"ר רביעי".

ח"כ יצחק הרצוג שנבחר לראשות מפלגת העבודה כתב בפייסבוק שלו: "חברים, אנחנו ניצחנו. זו רק תחילת הדרך, אנו מתחילים היום במסע לשינוי פני המדינה". "תודה לכל מי שסייע, התנדב, עזר, התאמץ ולא ישן. עבודה גדולה לפנינו, יחד ננצח".

הרצוג אומר שלום ליחמוביץ:  צילום: פלאש 90

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כנראה שזה סימן מבשר טוב לחרדים עכשיו יאיר לפיד ובנט יודעים היטב שיש להם תחליף בדמות הרצוג והחרדים ומהלך של החלפת שחקנים בקואליציה לא רחוק מלהתבצע לא יהיה זה מופרך לומר שכבר בשעות האלה ממש מתכננים שם מהלך כזה בא נראה לאן זה יתפתח

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב