הרצוג הולך הביתה – פרץ וגבאי עלו לסיבוב השני

לא הושגה הכרעה בבחירות לראשות העבודה, פרץ וגבאי זכו במרב הקולות והם יעלו לסיבוב השני, הרצוג הובס

מהפך בעבודה: לאחר שהובס בבחירות מול נתניהו – הרצוג משלם את המחיר והולך הביתה. וועדת הבחירות של מפלגת העבודה הודיעה לפני זמן קצר כי בבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה שהתקיימו היום, לא הושגה הכרעה כנדרש ע"פ תקנון הבחירות (הישג של 40% מסך הקולות שהצביעו) ולכן יערך סיבוב בחירות נוסף בין שני המועמדים שקיבלו את מרב הקולות.

אבי גבאי אמנם הגיע למקום השני אחרי עמיר פרץ, אך במפלגה מעריכים כי תומכי עומר בר לב יתנו לו את קולם וייבחרו בו לראשות המפלגה במקומו של הרצוג. בכל מקרה, שלי יחימוביץ תכהן כיו"ר האופוזיציה עד לבחירת היו"ר.

סה"כ הצביעו 30,998 קולות שהם כ- 59.04% מסך בעלי זכות הבחירה.

צפו בהכרזה במטה גבאי – באדיבות רוטרניק

במקום הראשון זכה עמיר פרץ ב- 32.7% שהם 10141 קולות, אחריו במקום השני אבי גבאי עם 27.08% שהם 8,395 קולות, יו"ר המפלגה יצחק הרצוג הובס והגיע שלישי עם 16.7% שהם 5204 קולות, המעומד הקולני אראל מרגלית קיבל זבנג מהבוחרים שהציבו אותו רק במקום הרביעי עם  16.1% שהם 4,997 קולות, במקום החמישי, עמר בר לב עם  6.9% שהם 2147 קולות.

סיבוב הבחירות הנוסף יערך ביום ב', ה- 10 ביולי 2017 (ביום שני הקרוב) באותן שעות ובאותם אתרים.
ח"כ אראל מרגלית שהובס בבחירות מסר: ״אני מודה למצביעים ולפעילים המדהימים על התמיכה, נגד כל הסיכויים אחרי שהתחלנו אחרונים במרוץ. נמשיך לפעול למען מדינת ישראל. מברך את עמיר פרץ ואבי גבאי על ההישג ומאחל בהצלחה למי שייבחר. נמשיך לעבוד יחד למען החלפת הממשלה הרעה הזו ולמען מדינת ישראל״

 

.

היו"ר המובס בוז'י הרצוג הגיב: אני מכבד את הכרעתם. אני מברך את עמיר פרץ ואבי גבאי שעלו לסיבוב השני ומאחל לשניהם בהצלחה.
בימים הקרובים אתייעץ עם חברותיי וחבריי במחנה הגדול שיש לי במפלגת העבודה לגבי תמיכתי בסיבוב השני.

הרצוג הוסיף והודה "לכל החברות והחברים שיצאו יחד איתי למסע המדהים הזה".הרצוג הביע צער על התוצאה ואמר: "אני מצטער על כך ברמה האישית, הפוליטית והרעיונית. זכיתי לצעוד במחיצת חברות וחברים יוצאים מן הכלל. אני אוהב אתכם מעומק הלב. לא אשכח את מה שעשיתם למעני. תודה לכל מי שהצביע בעבורי, יהודים, ערבים ודרוזים, בני העיר ובני הכפר, המושב והקיבוץ, למטה המדהים שלי, למטה הבחירות המדהים שלי, לחבריי הסיעה שתמכו בי ומעל לכולם למיכל שותפתי ובני המשפחה שלי.

עמיר פרץ שגרף את המקום הראשון  בירך את החברים שבחרו בו: "אני גאה בעשרות אלפי החברות והחברים שלקחו חלק בחגיגת הדמוקרטיה של מפלגת העבודה. אני מודה על האמון בדרכי ועל התמיכה הגדולה שקיבלתי לאורך כל הדרך ואשר הביאה אותי למקום הראשון בבחירות".

הרצוג הולך הביתה. צ. פלאש 90

"אני מבקש להודות לחברי יצחק הרצוג על ארבע שנות שירות כיו"ר המפלגה ועל ההישג הגדול בבחירות האחרונות לכנסת. אני מבקש להביע את הערכתי לכל המועמדים על מסע בחירות ענייני, שסייע להציג לציבור מפלגה דמוקרטית, חיה ותוססת". הוא הוסיף.

פרץ הוסיף  עוד  "אני גאה בהישג בו זכיתי ומשוכנע כי אנצח בסיבוב השני, שבסיומו אפתח במערכה להחלפת שלטון נתניהו".

ח"כ עמר בר-לב הגיב: "אני רוצה להודות לכל המתנדבים והתומכים שהיו לצידי לאורך כל הדרך. אני גאה במסע שערכנו. כדי לחזור לשלטון, מפלגת העבודה חייבת לדבר אמת ואעמוד לצידו של כל מועמד שיאמץ דרך זו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.