מהפך: הבית היהודי תמכו בדיל עמאר: הרב סתיו ימונה לרב האשכנזי

מהפך: לאחר שהבוקר הודיעו בבית היהודי על תמיכתם במעומדותו של הרב דוד סתיו לרבנות הראשית  לישראל, בצהרים חלה תפנית מפתיעה של 160 מעלות בעמדת המפלגה הציונית  .

במהלך ישיבת וועדת השרים לחקיקה הודיעו בבית היהודי על תמיכתם  בחוק הרב עמאר שמבטל את המגבלה על כהונות רצופות ברבנות הראשית ומאפשר לראשון לציון הרב עמאר להתמודד על כהונה נוספת.

בבית היהודי הבהירו כי  תמיכתם בחוק בחוק באה בעקבות הסכמה בין הרב לבית היהודי לפיה הרב עמאר יתמוך בכל מועמד של הציונות הדתית לרבנות הראשית.

 כאמור בבוקר הודיעו בבית היהודי  על הצעת  מתווה חדש לפיו יזכו שני מועמדים, אשכנזי וספרדי, לתמיכת המפלגה: הרב דוד סתיו לכהונת הרב הראשי האשכנזי והרב שמואל אליהו לכהונת הרב הראשי הספרדי.

 על פי ההסכם בועדת השרים שיועבר לאישור הכנסת בהמשך יוכל הרב עמאר לכהן קדנציה נוספת בתפקיד,  6 שרים תמכו בחוק עמאר, 1 נגד והשאר נמנעו. עוד הוחלט כי חוק שטרן יעבור כבר מחר. במידה והרב עמאר לא יתמוך בגלוי במועמד הבית היהודי יוגש ערר וחוק עמאר יימשך וייגנז.

מאחורי הקלעים ראש הממשלה בנימין  נתניהו תיווך בין הצדדים  בכדי להביא לפשרה.

בצהרים  סיעת הבית היהודי התכנסה לישיבה בה הוחלט  הודיע בנט כי  הוא תומך ברב סתיו . בנט ביקש מחבירו לתמוך ברב סתיו "רב שיאחד את העם בישראל ויביא לשינויים משמעותיים בחיבור של הציבור הישראלי למסורת היהודית".

 לאחר הצבעה אישרה הסיעה את מועמדותו הרב דוד סתיו לרב הראשי לישראל כמועמד  של הבית היהודי לרבנות הראשית.

יו"ר הבית היהודי בנט אמר היום "קיימנו היום את הבטחתנו לבוחרים שלנו – הדתיים והחילונים כאחד. הבית היהודי ימשיך להיות הגשר בין דתיים לחילונים בישראל, וההחלטה היום משקפת זאת באופן הברור ביותר. אני קורא לכל הכוחות להתייצב בצורה מאוחדת סביב בחירת הרב דוד סתיו לרבנות הראשית. הרב דוד סתיו הינו מראשי ארגון רבני צוהר והוא המועמד הנכון  לשינוי החשוב ברבנות הראשית, אשר יביא לקירוב לבבות בין דתיים, חילונים וחרדים.

אני רואה במועמדותו של הרב סתיו המשך ישיר של המהפכה בשירותי הדת עליה הודענו לאחרונה. פעילותו הברוכה בצוהר הייתה  בולם זעזועים עבור חילונים המבקשים להתקרב ליהדות. עלינו לזכור שהציבור הדתי פחות צריך את הרבנות. לאדם הדתי יש רב מהישיבה, רב מבית הכנסת, רב שהחבר לוקח אותו. הרבנות מיועדת קודם כל לציבור החילוני וזאת הבשורה שאנו מביאים להם היום

"הסיעה ערכה הצבעה חשאית בסופה התקבלה ההצעה ברוב גדול", אמרה יו"ר הסיעה, ח"כ איילת שקד, לחדשות נענע10. "למרות המחלוקות שהיו בדרך, סיעת הבית היהודי מאוחדת וגם אם לא כולם חושבים אותו הדבר – בסופו של דבר אנחנו עובדים ביחד".כעת על פי המסתמן  הרב דוד סתיו ימונה לרב האשכנזי, והרב שלמה עמאר ימשיך לכהן כרב הספרדי.

 עם זאת באופן רישמי תנועת ש״ס מבהירה באופן נחרץ כי לא קיים שום דיל לבחירת הרבנים הראשיים.

בהודעה שפרסמה התנועה הקדושה נכתב: "בבית היהודי בחרו לנהוג בכחש והפרו הבטחה מפורשת שנתן נציגם למרן הרב עובדיה יוסף לפיה לא יקודם חוק שטרן. לאור התנגדותו הנחרצת של מרן הרב עובדיה יוסף למינוי הרב סתיו לתפקיד הרם של הרב הראשי, תנועת ש״ס תתנגד אף היא לכל דיל בעניין, ותפעל כפי הוראתו של מרן על מנת לטרפד את מינויו של הרב סתיו".

למרות הוראתו של מרן הרב יוסף הורה להילחם נגד בחירת הרב דוד סתיו לרב הראשי האשכנזי, נדמה כי בש"ס החליטו לטמון את הראש בחול  על מנת להביא למינויו של הרב עמאר לכהונה נוספת .בתפקיד הנחשק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.