מהפך: כך עקף "בחדרי" את "כיכר השבת"

מהפך בשוק האינטרנט החרדי: לראשונה האתר הותיק בחדרי חרדים עוקף את כיכר השבת, כיצד זה קרה? אקטואליק עם הנתונים המלאים על הדרמה בשוק האינטרנט החרדי

אתר הדירוג הבינלאומי "סימלרווב" הבוחן ומדרג את אתרי האינטרנט העמיד החודש לראשונה את אתר בחדרי חרדים גבוה יותר מאשר את מתחרהו הצעיר כיכר השבת וזאת לאחר שנים בהן הוביל כיכר את טבלת הרייטינג באתרי האינטרנט החרדים.

בחדרי חרדים שהוקם בשנת 2007 ועבר לבעלותו של איש התקשורת מאיר גל בשנת 2009 זוכה בשנים האחרונות ליציבות כלכלית וארגונית זאת בזכות סדרת מהלכים שהוביל גל בניהם העמקת הפעילות בתחום התוכן, הבידול החרדי ומסע גיוס של כתבים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה כשבראשם העורך הראשי העיתונאי מני גירא.

לעומתו עבר כיכר השבת לאחרונה סדרה ארוכה של משברים והחלפת בעלויות שהביאו לירידה בכמות הגולשים ובנותני גלישה אחרים ובעיקר לחוסר יציבות כללית אשר השפיעה בתורה על נתוני הגלישה ויש שאומרים גם על הכנסות האתר.

כך למשל נודע רק לאחרונה כי האתר נרכש על ידי איש עסקים חרדי המעורב בטלטלות הפוליטיות הנוגעות לתנועת שס ועל פי הדיווחים חלקו של הבעלים המיתולוגי מרדכי לביא באתר הולך ומתדלדל.

הנתונים שהביכו את כיכר השבת

במקביל סמנכ"ל השיווק והמכירות של האתר אבי בן טוב עזב לפני כחודש במפתיע את תפקידו לאחר שמונה חודשים באתר ועבר באופן מיידי לאתר המתחרה "בחדרי חרדים".

כאמור על פי נתוני חברת סימלרווב מספר הביקורים באתר כיכר השבת עמד בחודש האחרון על כ- 2.5 ביקורים בחודש האחרון לזאת לעומת כ2.6 מליון לאתר בחדרי חרדים.

גם במספר הדפים למבקר הצליח בחדרי חרדים לעקוף את כיכר כשעל פי הנתונים המבקרים באתר גולשים בממוצע בארבעה דפים בכל ביקור לעומת שלשה דפים בלבד ב"כיכר השבת".

מבחינת משך השהייה של המבקרים באתר , נתון החשוב ביותר לצורכי פרסום ומכירות הצליח בחדרי חרדים להשתוות לאתר המתחרה ושניהם עומדים כיום על כחמש דקות בממוצע לכל ביקור.

מני גירא – שוורץ העורך הראשי של בחדרי חרדים מסר בתגובה: "שמחים שהקפדתנו על הבאת תוכן חדשותי אמין ומקצועי, ועיקר העיקרים תוך שמירת עולם הערכים החרדי, בלי תמונות נשים ובלי תכנים אנטי-חרדים, מוכיחה עצמה גם במספרים.

למרות אזהרות והמלצות אחרות – השנתיים האחרונות הוכיחו, שכשעושים חדשות ביושר, בלי להיות תלויים – הקהל מצביע בהקלקות.

יחד עם זאת מספרים באים והולכים, יורדים ועולים – ולכן מה שחשוב לנו, אלו ההישגים המקצועיים. 'בחדרי' משמש מקור עיתונאי אמין לכלל הציבור ולשאר כלי התקשורת בעולם. זה למשל, חשוב לנו הרבה יותר".

ביקשנו את תגובתם של מוטי לביא מבעלי כיכר, וחיים אילוז העורך הראשי של האתר, לנתונים המפתיעים, אך אלו בחרו שלא להגיב.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שניהם זבל שכנזים אנטי ספרדים דיקטטורא של הפאה הנכרית ודרעי וגפני הכל כסף

  חארות כמעט כל תגובה נפסלת שם
  אם זה לא בקו שלהם אוט
  מפחדים מרבולוציה
  רוצים שישארו מטומטמים
  האמת תנצח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. נתון מעניין

  עשיתם כתבה על 2 האתרים הגדולים במגזר החרדי.
  ממה שאני בדקתי באותן מקרות שמהם שאבתם את המידע.
  מתברר כי אתר החדשות החרדי JDN הוא האתר השלישי בגודלו במגזר החרדי.
  וזה מעניין כי הוא נקי לחלוטין ללא לשון הרע רכילות וכו'.

  בני |
  הגב
 3. מצחק

  גם בתור בדיחה אל תגידו את זה האתר בחדרי מביא חדשות רק לצד יחד באופן חצ צדדי בולט מאוד… רק ה' יודע איזה אנטירסים יש להם

  מצחיק מאוד הם אומרים שבחדרי מביא רק חדשות מקצועית בלבד |
  הגב
 4. כל עוד נותנים במה ל

  כל עוד נותנים במה לאיש גס רוח כמו דב הלברטל, הם ימשיכו לשקוע וליפול

  משה |
  הגב