בית חם בביקור בבית החולים הדסה

במהלך הסיור במרכז הרפואי 'הדסה' – נפגשו ראשי 'בית חם' עם פרופ' עומר בונה מנהל המחלקה הפסיכיאטרית ורב המרכז הרפואי הרב משה קליין * הרב אריה מונק: " כארגון הגדול בארץ שפועל מול כל המגזרים, אני רואה בהדסה, שותפים לדרך שפועלים לטובת האוכלוסייה החרדית"

הנהלת 'בית חם' קיימה סיור במרכז הרפואי 'הדסה' ולמדה על אפיון הטיפול הנפשי הניתן לבני המגזר החרדי ברגישות המקסימאלית.

הרב אריה מונק מנכ"ל בית חם הרחיב בדבריו על פעילות בית חם למען בריאות הנפש במגזר החרדי באמצעות מגוון פעילויות ובראשן מרפאות לבריאות הנפש ומערך השיקום.

בית חם מאגד בתוכו את כלל שירותי בריאות הנפש באמצעות רשת מרפאות בפריסה ארצית בהם ניתנים מגוון שירותי בריאות הנפש על ידי פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומגוון מטפלים בשיטות מגוונות. המטופלים כולם זוכים לטיפול מקצועי ודיסקרטי המותאם במיוחד אף לאורח החיים החרדי. בנוסף לכך מפעיל בית חם מערך שיקום רחב כאשר ב-46 סניפי מערך השיקום של בית חם מטופלים מידי יום כ-850 משוקמים שזוכים לשיקום באמצעות מערך התעסוקה. מלבד זאת מפעילים בבית חם מחלקות נוספות שהשתיקה יפה להם, אולם הפעילות בהם מוגדרת בידי גדולי ישראל כהצלת נפשות לדורות.

בסיום דבריו, אמר הרב אריה מונק: "כארגון הגדול בארץ שפועל מול כל המגזרים, אני רואה במחלקה הפסיכיאטרית בהדסה שותפים נכונים שפועלים בחכמה והתאמה מקצועית למגזר החרדי"

פרופ' עומר בונה מנהל המחלקה הפסיכיאטרית הודה לרב מונק על דבריו החמים וסקר את פעילות המחלקה הנחשבת לאחת המחלקות הטובות ביותר בישראל בתחום בריאות הנפש. פרופ' בונה ציין את השיתוף פעולה הדוק עם המגזר החרדי המתקיים ברגישות רבה כראוי לנושאים שכאלו, בד בדד מבלי לפגוע במקצועיות ובדרכי הטיפול הנדרשים.

הרב משה קליין רב המרכז הרפואי של הדסה ציין בפני ראשי 'בית חם' כי מלבד הדרוגים המקצועיים במחלקה הפסיכיאטרית, יש בשנה וחצי האחרונות מהפכה של ממש בכלל בכל הנוגע לצורכי הציבור הדתי והחרדי, דוגמת השבת, הכשרות, טומאת הכוהנים, וכו'. "הובלתי את המהפכה בגיבוי מלא מצד כל הנהלת הדסה, מתוך הבנה שאנו משרתים ציבור גדול של יהודים שומרי מצוות ברחבי ירושלים רבתי, ולכן יש צורך לתת להם מענה רפואי מתוך הבנה לכל צרכיהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.