מהפכת הארנונה של דרעי

משרד הפנים פרסם את טבלת ההנחות בארנונה החדשה: לראשונה: בעלי שכר של עד 5,000 שקל יזכו ל-20% הנחה בארנונה

משרד הפנים הודיע השבוע על מדרגה חדשה בהנחה בארנונה – הנחות של 20% ליחיד המשתכר עד 5,000 שקל. עד כה ניתן היה לקבל הנחה לארנונה ליחיד רק עד שכר של 3,700 שקל, והדבר היה מותנה בקבלת קצבת הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי. מדובר במהלך משמעותי מאד עבור משפחות רבות המשתכרות סביב שכר המינימום, אשר גם נאלצות לחיות בעוני וגם מאבדות את ההנחה בארנונה. הטבלה החדשה תעניק להם תמריץ להמשיך לעבוד ולהתפרנס מבלי לאבד את ההנחה.

כמו כן, טבלת ההנחות החדשה מגדילה את ההנחות גם למשפחות המשתכרות הרבה מעבר לשכר המינימום, אך מבורכות בילדים ובכך למעשה חיות אף הן בקו העוני. כך למשל, משפחה בת 9 נפשות שמרוויחה עד 21,730 ₪ ברוטו, תזכה להנחה של עד ל-30% בארנונה. משפחה בת שמונה נפשות המשתכרת עד 19,364 ₪ תקבל אף היא הנחה בשיעור דומה. בשורת התחתונה, מדובר בהנחות שמצטברות במאות שקלים בשנה.

מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן אמר, כי פתיחת המדרגה החדשה היא חלק ממדיניות המלחמה בעוני של שר הפנים הרב אריה דרעי. "צריך לזכור שגם שכר מינימום הוא שכר עוני, ולכן יש לסייע לשכבות שיוצאות לעבוד ומשתכרות אך בקושי. מתן ההנחה יעודד את החלשים להמשיך לעבוד, מבלי לוותר על ההנחה. ההנחות למשתכרים מתחת לשכר המינימום מצטרפות לסיוע שהעניק משרד הפנים לרשויות החלשות בסכום של מאות מיליוני שקלים, כסף שמגיע בסופו של דבר לתושבים".

בכמה רשויות מקומיות מיהרו לאמץ את הטבלה החדשה אשר תסייע למשפחות רבות הזקוקות להנחה זו. ראש העיר בית שמש וסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי הרב משה אבוטבול הודה לשר הפנים ההטבות הנוספות בטבלת ההנחות. "הורתי לגזבר העיריה רו"ח אריה ברדוגו לאמץ את הטבלה החדשה ובכך להקל מסבלם של תושבים יקרים אלו", אמר ראש העיר, "מדובר בהנחות למיעוטי היכולת מכלל המגזרים המתמודדים יום יום עם קשיים כלכליים ומצוקות הטבלה מתחשבת יותר ומסייעת למשפחות חשובות אלה, ותואמת את גישתי הברורה וכן את מדיניות הממונה על הכספים הרב מרדכי דירנפלד במשך שנים רבות בעירנו בית שמש".

גם בעיריית פתח תקווה כבר ניתנה הוראה לפקידות לפעול לפי הטבלה החדשה. הרב אשר שוקר, יו"ר אגף הרווחה ויו"ר וועדת הנחות חריגים בארנונה אמר, כי מדובר במהלך בעל משמעות רבה לתושבים רבים. "הטבלה מעידה על רגישות חברתית מהמעלה הראשונה, שיש בה חשיבה על אלו המשתכרים סביב שכר המינימום ומתקשים להתקיים. אני מברך את השר הרב דרעי על המהלך, וכן את ראש העיריה מר איציק ברוורמן על האימוץ המהיר של הטבלה החדשה".

הרב אברהם בצלאל, מחזיק תיק הארנונה בעיריית ירושלים אמר כי מדובר בבשורה של ממש. "אני רואה בכך מהלך חשוב של השר הרב דרעי ופעולה צודקת מאין כמותה. אין סיבה שאנשים שלא גומרים את החודש לא יזכו להנחה בארנונה. בישיבת מועצת העיר לפני כחצי שנה הוחלט לאמץ עקרונית את טבלת ההנחות החדשה, ואני פועל כעת במלא המרץ שאכן הטבלה החדשה תאושר כפי שהבטחנו".

גם סגר"ע בני ברק, הרב מנחם שפירא, ברך היום על היוזמה ואף פרסם את הטבלה החדשה כשירות לתושב. "יש בשורה גדולה באנשים הנמצאים בעמדות מפתח כדוגמת השר הרב דרעי, הפועל בכל הדרכים לסייע לציבור קשיי היום, ואחת ההוכחות לכך היא טבלת ההנחות הזו. אין ספק שציבור גדול מתושבי בני ברק ייהנה מהנחות אלו ואני מברך את הרב דרעי על כך", אמר הרב שפירא.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הכבוד לשר אריה דרעי שאומר מעט ועושה הרבה הרבה

  תכלית הוא היחידי שדואג לציבור בלי ספינים

  אבנר |
  הגב
  • כל הכבוד לדרעון, עושה מעט והורס הרבה

   רק כותרות ושופוני….

   לא הגיע לחצי העשייה של אלי ישי, בלי כותרות וצלצולים, ובלי להרוס אלף דברים אחרים.

   תלמיד מרן |
   הגב