לפיד מפלה את החרדים: דירה ראשונה ללא מע"מ – רק למשרתים בצה"ל

הצעה דרמטית של משרד האוצר: זוג עם ילד אחד לפחות, שירכוש דירה ראשונה חדשה מקבלן, לא ישלם למדינה מע"מ, כלומר יקבל הנחה של 18%. כך מפרסם הבוקר (ג') העיתון "ידיעות אחרונות".

על פי הצעת שר האוצר יאיר לפיד, אשר זוכה להתנגדות עזה של בכירי הדרג המקצועי במשרדו, תוך מספר חודשים מועט יוזלו מחירי הדירות החדשות בישראל ב-18%, כאשר בהמשך תחלחל ההוזלה לדירות יד שנייה בשל הקטנת הביקושים מצד זוגות צעירים.

ההצעה, שטרם עברה הליכי חקיקה כמובן, מלווה בעוד תנאים: לפחות אחד מבני הזוג שירת שירות צבאי, לפחות אחד מבני הזוג עובד, בני הזוג מתגוררים בישראל, מחיר הדירה לא עולה על הממוצע המוגדר לכל אזור בארץ ואם הדירה תימכר בתוך 5 שנים מיום הרכישה – סכום ההטבה יוחזר באופן מיידי.

על פי הערכות, ככל שהתוכנית תתקדם, צפויה להתרחש עצירה מוחלטת של רכישות דירות חדשות מצד זוגות צעירים ומחוסרי דיור. לכן, תיתכן הוזלת דירות חדשות מצד הקבלנים על מנת לשחרר מלאים.

שר האוצר מנסה בצעד זה לעזור למעמד הביניים ולזוגות הצעירים, ובשל תנאי התוכנית – המגזר החרדי והמגזר הערבי לא יוכלו ליהנות ממנה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שר האוצר הזה הוא פאשיסט ומנוול. ואני כותב את הדברים לא מתוך רגש אמוציונאלי אלא מתוך ישוב הדעת.. אבי שהוא כבר היום כבן שישים – והוא חרדי חסיד ואדוק, שירת בצה"ל – כן בצה"ל צבא הגנה לישראל. ובמשך חצי שנה לאחר מלחמת יום כיפור לא ראה את אימי חדשים ארוכים. וזאת כאשר שכב במארבים ועשה כל מיני פעולות למען בטחון המדינה. והוא חרדי לחלוטין! מה שאין כך, לפיד כל שירותו בצה"ל מסתכם בכמה חדשי שירות בעיתון "במחנה" שנעשו תחת מזגן וחדר וכורסה נהדרת. עכשיו כך: חוץ מאבי, יש עוד אלפים אלפים חרדים ששירתו במלחמות ישראל, והדברים ידועים ומוכרים בכל בית כנסת בארץ. אז מה בדיוק המנוול הזה רוצה?? מה הסאדיסט הזה רוצה מאיתנו?? אין כבר איזה רב שיכול "לברך אותו"??…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב