מהפכת המזון הבריא בהדסה: מנות בריאות במחלקות הילדים

הדסה מאמצת את כללי סימון המזון של משרד הבריאות

המרכז הרפואי הדסה הוא בית החולים הראשון בארץ שהרים את הכפפה: מהפכת המזון הבריא עליה הכריז משרד הבריאות, בדגש על מנות בריאות מופחתות סוכר ושומנים, הינה כעת חלק משגרת יומם של המאושפזים הצעירים במחלקות הילדים בהדסה.
בחודשים האחרונים הוחלט על מהפך אשר יחל במנות המוגשות לילדים במחלקות הילדים השונות, ובתהליך ממוקד אשר לווה על ידי שף מטבחי הדסה – עמית זיו יחד עם מנהלת מחלקת תזונה ודיאטה בבית החולים, רבקי הררי, נבנו מנות אשר הותאמו במיוחד לצרכי הילדים המטופלים במחלקות הילדים בהדסה.
המיזם החדש הוצג בפני שר הבריאות יעקב ליצמן, וזכה לביקורת נלהבת ולתמיכה רבה.

"השינוי התפיסתי בנושא הארוחות החדשות נולד מתוך מודעות גוברת לתזונה בריאה מחד, ומאידך לפער בין מה שילדים אמורים לאכול לבין מה שהם אוכלים בפועל – אותה נטייה שלהם לצרוך קלוריות ריקות ומתועשות", אומרת רבקי הררי. "עם זאת, כמובן יש להתאים את המצב למציאות של בית החולים. כאשר ילד מאושפז התיאבון שלו בדרך כלל יורד. הסביבה שונה ולא מוכרת והילד באופן טבעי נלחץ. לכן ניסינו להרכיב תפריט ידידותי לילדים המשלב מזון שהילדים יאהבו יחד עם אלמנטים של תזונה בריאה, על פי קריטריונים ברורים של מרד הבריאות. אז הורדנו סוכרים, שומן רווי, הפחתנו קלוריות". כמי שעוסקת רבות בתפריטי ילדים ומבוגרים כאחד, הררי מכירה היטב את מסגרת המגבלות. "לילדים העדפות משלהם, שלא תמיד עומדות בקנה אחד עם העדפותנו למזון הכי בריא. על כן המאמץ שלנו למצוא את האיזון, את אותה נקודה שמחברת בין כולם". עוד מציינת הררי, כי בבחירת התפריט המוקפד היא לא התעלמה גם ממחקרים מובילים שהשפיעו על הסגנון הקולינרי. "אם נרצה שילדים יאכלו ירקות יש להגיש אותם כאצבעות ירק חתוכות ולצידן עגבניות שרי. הם בוחרים קודם כל על פי העין, כמונו המבוגרים. כך הירקות ברורים ומושכים את הילד הרבה יותר מאשר ערבוביה לא ברורה. כך הוא הדבר גם לגבי קציצות – נגיש כדורי עוף מגרים, ונשתדל שהתוספת לא תהיה רק פחמימות, אלא משולבת בקטניות. אנו מכוונים כאן לשביל הזהב בין ההמלצות לתזונה בריאה לבין מה שאנו יודעים כי ילד יבחר לאכול".

עמית זיו, שפית מטבחי הדסה, אמונה על טעמיהן של המנות, אשר אמורות לקלוע בדיוק למה שילדים אוהבים. "הקונספט החדש יצא לדרך לאור הדרישה לשינוי בתזונה של ילדים במוסדות ברחבי הארץ בהוראת משרד הבריאות. הדרישה היא התאמת המזון לבריאותם

ושמירה על רמה נאותה, ומבחינתי המאמץ הוא לבצע זאת מבלי לפגוע בטעם ובניראות, הם אלו שמדברים אל הילדים. אז האוכל טעים ושומר על הפשטות הילדותית, ממש מדבר אל הילדים בגובה העיניים והמגשים כמו גם הכלים שעליהם, עליזים וצבעוניים. חשוב לי שירגישו בבית, שיראו באוכל צבעים- טבעיים כמובן, שיאכלו המבורגר בלחמניה – אבל מהבשר שאנחנו טחנו בעצמינו ובטוחים מה הוא מכיל, שיאכל תפוחי אדמה שנראים כמו
צ'יפס אבל הוא לא מטוגן בשמן עמוק, שישתו שוקו אבל מופחת סוכר. זה עדיין נראה האוכל הקליל האהוב על הילדים, אבל הערך התזונתי נמדד כאן בקפידה וישנה מחשבה על כל מרכיב באוכל. חלק מהחלמתם של המטופלים מתבטאת ביכולתם לחזור ולאכול מזון רגיל, בכמות רגילה המתאימה לגילם, ואנו שמחים להיות חלק מאותו עידוד לחזרה לשגרה".
את המפכה שהחלה בהדסה, מיתג צוות בית החולים עם דמות מצויירת של גיבור-על אשר על חליפתו מוטבעת האות H (הדסה), אשר בא להעביר לילדים מסר – גיבורים אוכלים בריא!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.