מהפכת הצניעות הגיעה לחב"ד: "זורקים את הבגדים לפח"

מהפכה שמירת הצניעות הגיעה גם לחב"ד: בחודשים האחרונים חלה התעוררות רבה בהלכות צניעות ורבים בחסידות משנים את לבושם.

הרב אליקים איילנברג אברך חסידי תושב ברכפלד  חיבר לאחרונה ספר  בשם "הצנע לכת"  בו לקט של הלכות צניעות שכתב הרבי מחב"ד זצ"ל.

מששמע הרב על בעיית הצניעות הקיימת בשולים של חסידות חב"ד החליט ללקט שורה של הלכות בעניני צניעות.

 "רבים וטובים חושבים כי הרבי מחב"ד נתן חלילה אשראי לחסידו בנושאי הלבוש", הוא אומר ונאנח, "אולם זה טעות ביסודה", הוא אומר, "דעתו של הרבי הייתה ברורה וחדה, על בת ישראל להתלבש בצורה צנועה כמו בבית יעקב בירושלים, " איסור חמור ללבוש בגדים בצבע אדום, שהינה מכשול לכל דבר".

 בכתביו של הרבי מובא מספר סיפורים מבהילים על נשים שלא שמרו על צניעות והתלבשו בפריצות. נושא הצניעות כאב לרבי, והיה בנפשו", הוא אומר.

לפני מספר חודשים התפרסם בבטאון כפר חב"ד ראיון עם הרב אילינברג שבו הוא מתאר בהרחבה את הוראות הרבי מחב"ד, לאחר פרסום הראיון, החליטו בכפר חב"ד לעורר את נושא הצניעות, ונרשמה התחזקות בבתים רבים.

"בכפר חב"ד ובערים נוספות מתקיימים שיעורים בנושאי הצניעות", החבדניקיות זרקו את הבגדים שבהם יש מכשול וחשש לאיסור", הוא אומר.

 אולם, עדיין נושא הצניעות דרוש שיפור ותיקון בזרמים נוספים של היהדות החרדית.

חבד צניעות 2 חבד צניעות 3 חבד צניעות

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ומה עם צניעות הפאות שהן עיקר החוסר צניעות במגזר החרדי ודי למבין?!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ה' יעזור שכל החב"דניקים יתקרבו לרבינו הנחל נובע וילמדו אצלו דבר אחד בסיסי ויסודי "אצלי נהגתי שלא להחמיר בכלום אבל בעניני הצניעות למשוך עד לצד השני בפרישות ובחומרות" ובא לציון גואל הדבר נכון לא רק לגבי החב"ד ניקים אלא גם לגבי כלל החסידים הליטאים והספרדים המשוכנזים שנמשכו אחר טעות הפאה לצערנו ונתקיים בהם ו"היא תמשול בך" ודי לחכימא ברמיזא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. חברה, למה להתקיף, אתם רואים שאדרבה, בא מישהו ומוכן להרים הכפפה, וכתב ספר מצויין על הענין הזה שצריך חיזוק גדול ובדק בית, יעברו כמה שבועות ונראה אם עלתה בידו, זה ברור שחב"ד בעקבות זה שמקרבים את כל מי שרוצה, התדרדרו קשות בנושא הצניעות כי "קשים גרים לישראל כספחת", מצד שני הרבי כל השנים היה רחוק באמריקה והיה קשה לשלוט על נושא הצניעות שצריך התמדה יום יומית, מצד שלישי, הרבי לא חי כבר כמה שנים, מצד רביעי רבני חב"ד אין להם המילה האחרונה, כי יש כמה פלגים, מצד חמישי, ההפקרות שם עם ה"אייפונים" וכל השרצים למיניהם מרקיעה שחקים… ומי יאמר להם מילה… לכן צריך לקוות שיהיה טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. לא להאמין שיש להם איזה שייכות עם הבעש"ט. לא הייתי אומר חסידות "מופקרת" כי העומק של חב"ד אין עליו, אבל ההנהגה "מופקרת" ועוד איך, כאשר בעצם אין להם שליטה על צד הנשים. מדוע? מדוע זה שבכל חתונה של חסידי חב"ד אני הולך הביתה עם טעם רע בכניסה וביציאה מהאולם, אלו חסידים????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. עם כל הכבוד חסידות זו היא ללא רבי
  למשה רבנו היה יורש יהושע בן נון
  רק לרבי אין יורש? הוא יותר ממשה רבנו?
  אולי בגלל זה אתן נראות כך? אין דין ואין דיין

  חבד=חילוני בלבוש דתי? |
  הגב
 6. אין סיכוי החבדניקיות לא ישתנו זה חלק מאורח חיים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. ומה עם הפאות הן לא ממש נראות כמו פאות מרחוק אלא יותר אחרי ביקור במספרה ובטח לא לפי שהתירו בשעת הדוחק רבנים שתראה כמו זנב של סוס הכל מגיע מהפאות וזה יותר חמור מהביגוד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. פעם הייתי בברית של אנשי חבד
  מחלקת נשים שם היה בושה וחרפה ועוד תולים ברבם
  אין אכזרי פרוץ מגעיל ורשע מאנשים כאלה הם ונשותיהם

  מחכה למשיח=רגע אמת |
  הגב