מהפכת הקייטנות של דרעי (וידאו)

השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי,כינס מסיבת עיתונאים יחד עם יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ דודי אמסלם ויו"ר המרכז לשלטון המקומי חיים ביבס, בו הכריזו היום (שני) על המתווה להוזלת מחירי הקייטנות . צפו במסיבת העיתונאים. {"המדינה תסבסד"}

הישג לדרעי: השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה דרעי,כינס מסיבת עיתונאים יחד עם  יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ דודי אמסלם ויו"ר המרכז לשלטון המקומי חיים ביבס, בו הכריזו היום (שני) על המתווה להוזלת מחירי הקייטנות לילדים בחופש הגדול.

צפו בתיעוד – באדיבות רשת

על פי התכנית, ילדים בגילאי 3-6 מיישובי הפריפריה יזכו לקייטנות מסובסדות. "ביקשנו מכל הרשויות להוזיל את המחיר", אמר השר דרעי, "אני אמון על רגישות חברתית ולא ייתכן שיש ילדים שבגלל מצוקת הוריהם לא יכולים ללכת לקייטנות".

 

לדברי דרעי, "יש מקומות שבהם קייטנה הגיעה גם לסכום של 2,500 שקל, והחלטנו שעלינו לנקוט בפעולה שתשפיע באופן גלובלי על כל השוק ותוזיל את מחירי הקייטנות".

"אנחנו נציג כאן תכנית של סבסוד ועזרה, וקובעים תקרה – קייטנה עד השעה 13:30 בצהריים תעלה 852 שקלים בלבד", אמר דרעי, "זו הבשורה הגדולה ועם זה כולם יצטרכו להתיישר. מי שירצה את העזרה והסבסוד שלנו – רק במחיר הזה. לא מאמין שיש רשות שתוותר, כי היא תפסיד סבסוד משמעותי".

מחיר הקייטנות יעמוד על 852 שקלים, כאשר משרד הפריפריה יסבסד את המחיר ב-300 שקלים לפחות לילד הראשון. עבור הילד השני ההנחה תעמוד על 350 שקלים, ועבור הילד השלישי ההנחה – שתחזור ישירות להורה – תהיה של 400 שקלים.

"העיריות יקבלו סבסוד ממשרד הפריפריה עבור כל הילדים בשכבת הגיל הזו, לא משנה מה המצב הכלכלי של ההורים", הסביר דרעי. "הורה עם ילד אחד לא ישלם יותר מ-550 שקלים, אין הנחה יותר פחותה מ-300 שקלים".

דרעי אמר כי אם העירייה תפעיל את הקייטנה במחיר זול יותר, "ההורים ירוויחו". השר ציין כי ההנחות יינתנו באופן אוטומטי ללא מבחני הכנסה או טיפול על ידי הרווחה. הורים שמוכרים במערך הרווחה או מקבלים הנחה של יותר מ-50% בארנונה יקבלו סיוע משמעותי עוד יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.