מהתופת הביתה: לוחמי מגלן משחזרים הכל למצלמה • ראיון מרתק (וידאו)

לוחמי מגלן מספרים מה אירע בדיוק בקרב שבו נפלו 3 מחבריהם, זה היה אחד הקרבות הקשים שהיו לנו בעזה, הכל החל כשפיר שבו טיפלנו אשר שימש בעבר מרפאת אונר"א, התפוצץ עלינו, תוך כדי שאנחנו פצועים מרסיסים המשכנו להילחם וכך פינינו את הלוחמים שנהרגו בתקרית הקשה. צפו בראיון המרתק


באדיבות רשת

מפקד היחידה, סא"ל יובל אמר: "התמונה שתישאר בזיכרון היא של גבורת שלושת הלוחמים שהשארתי בעזה, גבורת הפצועים שהמשיכו להילחם על אף שנפצעו, וגבורתם של אלו שהסתערו תחת אש, זוהי שעתם היפה של הלוחמים האמיצים".

והסביר: "מגלן היא יחידת קומנדו של צבא היבשה, שתכליתה היא מתן פתרונות לאתגרים מבצעיים, הקשורים בעבודה בעורף האויב. המטרה היא לחדור בכיוונים מפתיעים לשטח ולפצח את היריב, במבצע הזה, אני הגדרתי שכל לוחם ביחידה ייכנס לעזה כי זו התכלית. אני חושב שזה מה שמצופה מאיתנו".

על הלוחמים הוא אומר: "אנחנו מכירים אחד את השני הכי טוב, ברמה של לזהות כל אחד באמצעות מבט מאחור, במרחק של 15 מטרים בחושך. אבל במלחמה לא היינו עדיין יחד", סיפרו נועם ושון, לוחמי הצוות.

"המשימה היא למצוא את הפירים", הסבירו הלוחמים. "מקבלים מידע מודיעיני על מיקומי הפירים והולכים בעקבותיהם. קיים חשש שהם ממולכדים העיניים כל הזמן ממוקדות בחיפוש אחר הכבל בתוך הבית ומחפשות את המטען. אנחנו עושים הכל כדי להימנע מלהפעיל אותו, לרוב זה מצליח".

מחבלי החמאס הם פחדנים ולא מסוגלים להילחם פנים מול פנים, אלא יורים ובורחים: "הם קופצים ממינהרות, מהפירים, אבל כשזה מתקרב למגע – הם בורחים".

מה היה ביום שבו נהרגו שלושה מלוחמיהם, על כך הם מספרים: "מחבל אחד קפץ מתוך דיר עיזים, אחד מחלון בית, אחד רץ בסמטה "שלושה לוחמים מתוכם, בכלל לא דיווחו על כך והמשיכו בלחימה", הסביר. בתקרית הזו, בבית הממולכד, נהרגו שלושה לוחמים מצוות עפרון. "זה היה מרחב ממולכד בצורה אולי קצת שונה, עם ניתוח נקודה נכונה מבחינת האויב", הסביר סא"ל יובל. "חומר הנפץ היה מרוכז מתחת לבית. מתחילת הלחימה איתרנו 20 בתים ממולכדים. במבחן התוצאה נכנסנו למרחב ממולכד ובסוף הוא התפוצץ.

הלוחמים מסכמים: "אנחנו עושים הכל יחד כצוות ומחזיקים אחד את השני. אתה מבין שלמרות כל הכאב והצער, חמאס לא יישבור את צוות עפרון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שוב פעם באדיבות רשת? תעלו לנגן שלכם ותרשמו באדיבות רשת. הכל חסום לאתרוג. תתחשבו בבקשה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב