מה אמר גאב"ד העדה החרדית ליו"ר 'חיים לילד'

לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי לשוויץ התברך יו"ר חיים לילד הרב ראובן סקלר אצל גאב"ד העדה החרדית שהפליא עד מאד את פעילות הארגון * בין היתר ציין הגאב"ד לשבח את פעילות מלונית רגעים קסומים בים המלח

לקראת יציאת מחנה הקיץ הבריאותי של 'חיים לילד' לדרכו, נכנסו ראשי הארגון ובראשם הרב ראובן סקלר להתברך במעונו של גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייס.
במשך זמן ממושך סקר הרב סקלר בפני הגאב"ד את פעילות הארגון המלווה לאורך כל ימות השנה את חולי מחלות הריאה, על מלונית "רגעים קסומים" בים המלח המאפשרת מרגוע רפואי בלא להתפשר על ההלכה והצניעות והיא היחידה בישראל הניתנת במחיר סמלי לחולי סיסטיק פיברוזיס ולמחלות עור שונות.
הגאב"ד הרב וייס התפעל מכך שהמבנה מאוכלס במשך ימות השנה כולל בחגים ואף נערך במקום ליל סדר כהלכתו.
הגאב"ד ציין כי היוזמה חשובה מאחר שכך ניתנת האפשרות לחולים ובני משפחותיהם לשהות שהות ארוכה בים המלח ללא מפגעים רוחניים.
כן התעניין הגאב"ד במחנה הקיץ הבריאותי שהינה פסגת הפעילות של הארגון.
גם בקיץ הקרוב, כמו במשך למעלה מעשור, יוצאת קבוצה של קרוב ל 100 איש ובהם עשרות חולי cf למחנה הקיץ הרפואי בשוויץ בחסות 'חיים לילד'. אל החולים יצטרפו אנשי צוות רפואי מומחים למחלת סיסטיק פיברוזיס, כעשרה טון של מוצרים שונים, וביניהם ציוד רפואי וציוד פרא רפואי המלווים את החולים,כמו גם צוות מטבח בניהולו של שף בעל שם. גם מדריכים מטעם הארגון מצטרפים לטיסה על מנת לסעוד אותם ולהעניק להם רגעים של אושר בעולמם הכאוב.
בישראל חיים קרוב ל-800 חולים במחלת סיסטיק פיברוזיס שהינה מחלה ריאתית קשה. מה שמובן מאליו לכל אדם מן השורה, הנשימה, אינה משימה פשוטה עבור חולי CF שנלחמים על כל נשימה ונשימה. הטיפולים אותם עוברים החולים, קשים ומפרכים את הגוף והנפש.
אויר הפסגות שבהרים בשוויץ ידוע בעולם כולו כמיטיב עד מאד עם החולים ומקל עליהם את הנשימה. המצרך החיוני כל כך לכל אדם ואדם, מושג בשוויץ לחולי CF ביתר קלות מאשר בכל מקום אחר בארץ.
במחנה הקיץ הרפואי ממשיכים החולים להיות מטופלים על ידי הצוותים הרפואיים, ובמקביל נהנים מתוכניות עשירות ומגוונות. החולים יוצאים מידי יום להליכה רגלית מרובה והיא משמשת להם כפיזיותרפיה נשימתית.
הרב ראובן סקלר יו"ר חיים לילד סיפר לגאב"ד על המקרים הרבים בהם נפקדו זוגות חשוכי ילדים לאחר שסייעו לקיומו של המחנה. הגאב"ד ציין בהקשר זה כי "בוודאי מתקיים כאן כל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא" והעניק מברכותיו בציינו כי הפעילות ראויה לכל שבח, ובסיום אף ליווה את הרב סקלר עד פתח ביתו.
בנוסף, ארגון חיים לילד מפעיל מלונית בים המלח 365 יום בשנה. המלונית מיועדת לחולי עור ומציעה מנוחה בתנאי נופש הולמים לציבור שומרי תורה ומצוות ללא מפגעים רוחניים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.