מה אמר הרבי לרה"מ כשפגשו לראשונה (וידאו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אמש לביקור בבית ספר חב"ד "אור אבנר" של הקהילה היהודית באזרבייג'ן במסגרת ביקורו במדינה. וסיפר על הפגישה הראשונה עם הרבי מחב"ד. {העדות האישית בחב"ד באזרבייג'אן}

ראש הממשלה בנימין נתניהו  הגיע אמש לביקור בבית ספר חב"ד "אור אבנר" של הקהילה היהודית באזרבייג'ן במסגרת ביקורו במדינה.

באירוע עם הקהילה היהודית, תלמידי בית הספר שרו שירים עבריים ונופפו בדגלי ישראל ואזרבייג'ן.

רה"מ נתניהו לקהילה היהודית: "אני שמח להיות אתכם, המכובדים מהקהילה ומחב"ד. רעייתי ואני מאוד שמחים להיות פה משני טעמים: אחד, אנחנו אוהבים את אזרבייג'ן ושניים, אנחנו אוהבים את חב"ד. היחסים עם אזרבייג'ן הם מאוד קרובים. והם נעשים עוד יותר טובים אחרי הביקור הזה.

נתניהו הפתיע בסיפור אישי עם הרבי: "אני רוצה להגיד משהו על חב"ד. לפני 32 שנה פגשתי את הרבי מילובביץ' פעם ראשונה והוא אמר לי, הלכתי לאו"ם, להיות שגריר ישראל באו"ם, הוא אמר לי: "אתה הולך", איך הוא קרא לזה, "בית החושך הנצחי". כפי שאתם יודעים, לא הייתה לו דעה גבוהה על האו"ם, בכל אופן הוא אמר לי: "אתה הולך לבית החושך ותזכור שאם אתה מדליק נר אחד של אמת, הוא יפיץ אור יקרות שיראו אותו למרחקים". ואני משתדל מאז לעשות בדיוק כדברי הרב". הדגיש רה"מ

"אבל אני חייב להגיד שיש גם מצבים אחרים. לפעמים מדליקים נר במקום שיש אור ולא חושך וזה המצב פה בבאקו, באזרבייג'ן. הרבי לימד אותנו אהבת ישראל ואהבת האדם, ופה יש אהבת ישראל ואהבת האדם". אמר רה"מ וסחט מהקהל כפיים.

צפו בדבריו המרגשים

הנשיא חיידר אלייב ובנו הנשיא אילהם אלייב, הם הקימו ומקיימים קרן שעוזרת, כפי שאמרת אדוני השר, לחינוך יהודי פה במדינה מוסלמית. ובניגוד למה שנאמר מפי אז חבר הכנסת ריבלין, אנחנו גם תורמים לזה, מדינת ישראל גם עוזרת לזה.

ואיך אפשר לא להתרגש מהילדים והילדות הנפלאים האלה שראיתם אותם כאן, אבל אני מתרגש ממשהו נוסף, שני הדגלים האלה, מגן דוד, חצי הסהר. תראו, תסתכלו על שני הדגלים האלה, זה מה שאנחנו מראים לכל העולם – יכול להיות וצריך להיות. זה בדיוק ההפך, אבל בדיוק ההפך מהחשיכה, זה האור, זה האור שמפזר את האפילה. וזו הרוח שמנחה אותנו בישראל, באזרבייג'ן, בחב"ד, בעזרת השם גם במקומות אחרים במרחב ובעולם, ולכן אני מאוד מאוד שמח להיות אתכם. תודה לכם, תודה מקרב לב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.