מה אנחנו רוצים מהחכי"ם בהם אנו מבקשים לנקום • הם אינם מנהיגים ובידיהם אין את הכוח לשנות סטטוסים חברתיים מסואבים • וכי בגלל שגפני או אחרים לא יכולים לפתור לי את בעיות המס לכן מה?! אחפש אלטרנטיבה אחרת שלא תייצג אותי בשום צורה? מאת: איש גמזו

גם אני מאלה שנבעטו אל מחוץ לגדר. אחד מני רבבות שאינם מוגדרים מגדרית. מן 'קרוב רחוק' ש'לב לאחים' יעדיפו על פניו מישהו 'רחוק' באמת כדי לקרבו. מוצא עצמי בכל וויכוח זועק את זעקת העשוקים – אלו שנעשקו מיהדותם ומחרדיותם רק בשל העובדה שהיו אינדיבידואליים בחיצוניות או במחשבה. מתחשק לי כעת, אבל ממש.. לפורר לחתיכות את המפלגה המייצגת. שיראו מה קורה כשבועטים לאנשים בגבם. 'מהרסייך ומחריבייך' הם יזדעזעו כשאגחך לי בהנאה. שיראו המנהלים למיניהם ולסוגיהם מה זה. עכשיו שאני על הסוס וכולם זקוקים לי, זה בדיוק הזמן לעשות להם – לציניקנים הללו, נאאא! בעיניים.

חבר'ה, יצאנו מפרופורציות!

הזעקה שלנו אכן מוצדקת אך עיתה וצורתה שגויים.

מה אנחנו רוצים מחברי הכנסת בהם אנו מבקשים לנקום? הם אינם מנהיגים ובידיהם אין את הכוח לשנות סטטוסים חברתיים מסואבים. וכי בגלל שמשה גפני או אחרים לא יכולים לפתור לי את בעיות המס או וועד הבית, לכן מה?! אחפש אלטרנטיבה אחרת שלא תייצג אותי בשום צורה ולא תשרת שום אינטרס שלי? כמי ששירת בצבא אין לי התנגדות מהותית לצבא. ברור לי גם שניתן לגבש פלוגות חרדיות ואיכותיות למדי מבוגרי סיירות "המחבלים והשונאים" המלומדים כ"כ בתכסיסי מלחמה… אך כשהבן שלי מקבל צו גיוס, ואני ניצב בפני השאלה 'מה נכון עבורו ברגע זה, להיטען בלימוד תורה, ערכים ורוחניות, או לחילופין להתרוצץ על ג'בלאות תוך כדי לימוד הסלנג הצהלי'? התשובה ברורה לי כשמש בצהרי היום.

ובדיוק לשם כך אנחנו זקוקים לאצבעות בכנסת המינים. והרבה..

נכון, נוח לי להתפלל מנחה/מעריב אצל רמי לוי הרבה יותר מאשר בכוילל פונוביז'. אז מה?! בבסיסה, השקפת העולם שלי קרובה הרבה יותר למקורחים בעלי הכיפות הגדולות עם הסרט.. פדורי הפיאות ומדובללי הזקן אבל באמת! עם כל החסרונות שיש לציבור הזה, מי באמת בא לעזרה בשעת צרה ל"ע? איפה יאמרו פרקי תהילים ויקרעו שערי שמים כשמישהו חולה? אצל רמי לוי, או בסלבודקא ? אולי זה לא פופולארי כעת להיות גם מודרני וגם לציית לגדולי ישראל. אבל זו לא בדיוק השאיפה של 'המרחיקים' למיניהם? שתיסדק בנו אמונת החכמים שעד לא מכבר הייתה טובה וטהורה משלהם? האם אין זו הגשמת החלום הרטוב  שלהם כאשר יצביעו לעברנו ויאמרו: "ראו כמה טוב שסיקלנו את שדותינו מאבנים, כמה נכון היה לנכש את הקוצים מהכרם"? האם ניתן שנבואת השוטים שלהם תתגשם כבר בחייהם?

גדולי ישראל מקיר לקיר משך שנות קיומה של מדינת ישראל הכריחו להצביע לעיתים באופן שנראה חשוך ופנאטי. אך האם מטרתם הייתה שנעשה זאת לשרת אינטרסים אישיים שלנו – כספיים או אחרים ברור הלוא, שהם כיוונו גבוה הרבה יותר! הם שלחו את הנציגים כדי שיגנו בראש ובראשונה על העקרונות המקודשים לנו מדורי דורות, וכדי להגן עלינו מפני פורענויות רוחניות הרובצות לפתחינו. המטרה המשנית הייתה לעזור לפרט באשר הוא. אז נכון, לא בלב קל אני הולך 'לשלשל' מחר את הג'. היא לא יפה, היא לא חכמה, לא נוחה ולא מכובדת, אבל היא עדיין האשה היחידה שיש לנו..

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.