מה בדיוק ימני בממשלה הזאת? / דוד דרור

ממשלת נתניהו נבחרה על הטיקט הימני. זה מה שבידל אותה מבוז'בוז'ון וציפורה. האם, בנסיבות העניין, יש לה זכות קיום כממשלה ימנית? {דעה}

אתמול אמא לארבעה + 2 באומנה נרצחה בפתח ביתה, והעולם כמנהגו נוהג. היא מצטרפת לשורה ארוכה של נרצחות ונרצחים יהודים, באכזריות שאין שני לה, ובגל טרור שנדמה שאין לו סוף. אנחנו צריכים לתעל את הצער לאפיק מועיל ולנסות לחשב מסלול מחדש בפן הגשמי (על הרוחני אין בכלל מה לדבר – פשיטא).

ממשלת נתניהו נבחרה על הטיקט הימני. זה מה שבידל אותה מבוז'בוז'ון וציפורה.

האם, בנסיבות העניין, לממשלת נתניהו זכות קיום כממשלה ימנית?

מה "ימני" בממשלה הזו? איזו בשורה כלכלית ימנית ראינו ממנה? איזו בשורה מדינית "ימנית" ראינו ממנה? האם היא התניעה משהו במישור הבינלאומי על מנת לקדם תפיסת עולם ימנית בהקשרים המדיניים ולכל הפחות בהקשר לשטחי C? הרי יש הקפאת בנייה בכל שטחי יו"ש ובירושלים אי אפשר לסגור מרפסת. שלא לדבר על הכישלון המהדהד בנושא האיראני.

במישור הבטחוני – האם משהו בהתנהלות הממשלה שונה ממשהו שלצורך העניין בוז'בוזון וציפורה היו עושים? נו, אז מונעים כניסת פלשתינאים לשבוע. נו, אש מציבים מספר מחסומים אשר יפורקו במסגרת סבב ההקלות הבא. מה יש לנו פה? כלום ושום דבר. חוץ מדיבור תקיף שבזה ביבי אלוף – בפועל, בתכלס, כלום ושום דבר. פשוט כלום ושום דבר. עוד בטונדות. עוד מיגונים. עוד שריוניות. אנשים מצטיידים פה באלות, אקדחים, וקונים גז מדמיע. אמנם אני גם בעד הפרטה, אבל גם את ביטחון הפנים הפרטתם?! מצטער, זה מוגזם גם בעבורי.

האם הממשלה הזו עושה משהו על מנת להגביר את אחיזת הימין במוסדות השלטון? האם הממשלה הזו מסוגלת או נעה בכיוון של פיצול תפקיד היועמ"ש? האם היא התחילה להניע משהו בהקשר של הועדה למינוי שופטים שהיא בעצם הועדה לשכפול הד.נ.א של המצב הקיים? האם הממשלה נעה בכיוון של הקמת בימ"ש לחוקה ונטילת סמכויות ביהמ"ש העליון בהקשרים חוקתיים? לא לא לא לא, ושוב לא.

האם הממשלה יוזמת ופועלת באופן אקטיבי למתן רישיונות לחברת חדשות חדשה אשר תיתן קונטרה לפאנל השמאל הקיצוני בערוץ 2 ו -10 ? במקרה הטוב היא מחייכת ליוזמות מקומיות אשר צומחות מלמטה.

אם כן, מה "ימני" בה? אומרים שהימין שולט בהפסקות קצרות משנת 1977. לא. הימין לא שולט. הוא עולה לשלטון ומממש מדיניות שמאל פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם.

ממשלות הימין לא מציגות מדיניות קפיטליסטית, לא מדיניות ליברלית, לא מדיניות חוץ ימנית, ובטח ובטח שלא מדיניות בטחון ימנית לא פנים ולא חוץ. פשוט כלום ושום דבר.

פסגת ההצלחה של הממשלה בהקשר של מימוש מדיניות ימנית באה לידי ביטוי במניעת תקציב תמיכה מאיזו הצגה. תגידו אתם עושים צחוק. מה קורה לכם?

מה הפתרון? לא לעשות שום ושוב more of the same. לשם המחשה – יש פריימריס לראשות הליכוד עוד זמן קצר. ביבי מתחרה מול פתק לבן. אגיד לכם את האמת, אולי הפתק הלבן יפתיע עם יוזמות ימניות. צריך לתת לו סיכוי.

הטור פורסם הבוקר ב'ישראל היום'

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קישקוש של כתבה החוכמה הכי גדולה זה לקחת את מה שלא עשו ולנופף בזה

    שמעון ביטון |
    הגב