מה היה חמאס עושה ליהודים ולישראל לו רק היה יכול?

בעל הטור ג'פרי גולדברג מצטט את חמאס והוגי דעות מערביים, כד להראות שהארגון משתוקק לדם יהודי ושואב את השראתו ממקורות אנטישמיים קלאסיים ■ "חמאס מקדיש את עצמו לשם קץ להיסטוריה היהודית"

מה היה עושה חמאס ליהודים ולישראל לו רק היה ביכולתו להגשים את שאיפותיו? במאמר באתר של הירחון "אטלנטיק" מותח העיתונאי ובעל הטור האמריקאי ג'פרי גולדברג ביקורת על אותם ליברלים שמתחמקים משאלה זו ומתמקדים בהאשמת ישראל בפשעי מלחמה בעזה.

גולדברג מביא חילופי דברים שנחרתו בזכרונו בהופעה של רוג'ר כהן, בעל טור ב"ניו יורק טיימס", בבית-כנסת של יוצאי איראן בלוס-אנג'לס ב-2009. כהן הוזמן לנאום שם לאחר שכתב, זמן קצר קודם לכן, שיהודי איראן "חיים, עובדים ומתפללים בשלווה יחסית" תחת שלטון האייתאללות.

הרב של בית-הכנסת, דייוויד וולפי, אמר לכהן: "בשלב זה, ישראל חזקה הרבה יותר מחמאס ומחיזבאללה. בוא נאמר שמחר יתהפכו היוצרות. בוא נאמר שלחמאס תהיה עוצמת האש של ישראל, ולישראל תהיה עוצמת האש של חמאס. מה לדעתך יקרה כאשר ישתנה מאזן הכוחות בצורה כזו"?

"אינני יודע מה יקרה מחר", השיב כהן. "וזה לא חשוב שאינני יודע, מפני שזה לא יקרה מחר, בעוד שנה או בעוד שנתיים". כהן הוסיף, שהוא אינו מעוניין להתחבט באופיו של חמאס ובמטרותיו. "אני מתנגד למחשבה שטמונה ביסוד השאלה הזו. דיון כזה אינו מביא שום תועלת".

עתה, כחמש שנים לאחר מעשה, משיב גודלברג: דיון כזה דווקא נחוץ, ולא רק כדי להבין מדוע הישראלים פוחדים מחמאס, אלא גם כדי להבין את הכזב שביסוד הנראטיב שמקדמים סנגורי חמאס. דיון כזה, הוא אומר, אינו מחייב מחייב דמיון מפותח מדי או נטיה חזק לפאראנויה. "לדעתי, תהיה זו הזנחה פושעת של הליברלים לא לנסות להבין את המטרות והאמונות של התנועות הטוטליטריות האיסלמיות".

"יהודי נמצא מאחוריי. בואו להרוג אותו"

הכותב מדגיש, כי מאמרו אינו מהווה תגובה ישירה על פרטי הסבב הנוכחי בעזה, סבב שבו חמאס פיתה את ישראל וישראל נטלה את הפיתיון. כל פעם שפצצה ישראלית גרמה למותו של פלסטיני חף מפשע, במאמץ להשמיד רקטות של החמאס, חמאס נחל ניצחון, אומר גולדברג. הארגון לא הסתיר את מטרתו: להניע את ישראל להרוג פלסטינים חפים מפשע. "אסתפק באמירה, שישראל אינה יכולה להרשות לעצמה עוד 'נצחונות' מהסוג הזה. תמכתי בהפסקת אש בשלבים הראשונים של הסבב הזה מפני שאני מאמין שממשלת ישראל לא חשבה עד הסוף על היעדים האסטרטגיים של המבצע או על הדרכים להשגת יעדים אלה".

בעוד שחמאס התמחה בהרג פלסטינים חפים מפשע, הארגון מבהיר, במילים ובמעשים, שהוא מעדיף להרוג יהודים, כותב גולדברג. הקטע הבא לקוח ממגילת היסוד של הארגון: "תנועת ההתנגדות האיסלמית שואפת להגשים את הבטחת אללה, בלי להתחשב בזמן שיידרש להגשים את ההבטחה: הנביא… אמר: יום הדין לא יבוא עד שהמוסלמים יילחמו ביהודים (ויהרגו אותם), כאשר היהודים ייתחבאו מאחורי אבנים ועצים. האבנים והעצים יאמרו: הו מוסלמים, הו עבדאללה, יהודי נמצא מאחוריי. בואו להרוג אותו".

זו קריאה גלויה ופתוחה להשמדת עם שיונקת מהמסמכים האנטישמיים ביותר, מסוג "הפרוטוקולים של זקני ציון", אומר גולדברג. לא רבים יודעים שמגילת היסוד של חמאס נושאת אופי של השמדת עם. לפעמים מדובר בבורות תמימה; ולפעמים הבורות הזו היא תוצר לוואי ישיר של החלטה להסתיר ראיות מולדות לגבי הפאשיזם התיאוקרטי של חמאס.

חוקר התנועות הטוטליטריות ג'פרי הרף כתב במאמר באתר של "אמריקאן אינטרסט": "מגילת היסוד של חמאס מ-1988 המירה את תיאוריית הקונספירציה המרקסיסטית-לניניסטית של הפוליטיקה הגלובלית באמירות אנטישמיות קלסיות ששאובות מהנאציזם והפאשיזם של אירופה, שאותן ינקו וספגו המוסלמים כאשר שיתפו פעולה עם הנאצים במלחמת העולם השניה.

"השפעה זו ניכרת בסעיף 22 של מגילת היסוד, כדלקמן: 'הכוחות שתומכים באויב צברו עושר רב. הם השתמשו בכספיהם כדי להשתלט על המדיה ברחבי תבל, על סוכנויות ידיעות, על העיתונות, על בתי הוצאה לאור, על תחנות שידור ועל ישויות אחרות. בכספיהם הם חוללו הפיכות בחלקים שונים של העולם כדי לקדם את האינטרסים שלהם ולקטוף פירות של השקעותיהם. כוחות אלה היו מאחורי המהפכה הצרפתית, המהפכה הקומוניסטית ורוב המהפכות האחרות. בכספיהם הם הקימו אגודות חשאיות, כגון הבונים החופשיים, רוטארי, לאיונס ואחרים בחלקים שונים של העולם כדי לחבל בחברות אזרחיות ולקדם אינטרסים ציוניים. בכספיהם, הם הצליחו לפקח על מדינות אימפריאליסטיות ולהניע אותן להשתלט על מדינות אחרות כדי לנצל את משאביהן לזרוע בהן שחיתות'. הקטע הזה נראה כאילו נלקח, מילה במילה, מתעמולת הנאצים במלחמת העולם השניה".

האם כל פלסטיני יתמוך בחיסול העם היהודי?

האינטלקטואל סם האריס, שמתנגד לקיומה של ישראל כמדינה יהודית (או כל מדינה אחרת שנשענת בסיס דתי), כתב באחרונה בפוסט על מגילת היסוד של חמאס: "לא רק שבמסמך יש הכחשה מוחלטת של השואה, אלא גם הצהרות שהמאמינים יוציאו את השואה אל הפועל אם רק תינתן להם הזדמנות. הדבר הדוחה ביותר חוץ מהכחשת השואה הוא הכרזה שהשואה היתה צריכה לצאת אל הפועל. היא לא התרחשה, אך אם תינתן לנו הזדמנות, אנו נוציא אותה אל הפועל. יש תכניות לילדים בשטחים הפלסטינים שמלמדות בני חמש את תהילת המארטירים ואת הצורך להרוג יהודים.

"אז מה יעשו הפלסטינים ליהודים אם ישתנה מאזן הכוחות ביניהם? הם אמרו לנו מה בדעתם לעשות. בגלל סיבה כלשהי, מותחי הביקורת על ישראל לא מוכנים להאמין בדברים הגרועים ביותר שהם שומעים על חמאס, גם כאשר חמאס מכריז על כך בעצמו… יש לנו כל הסיבות להאמין שהפלסטינים יהרגו את כל היהודים בישראל אם רק יוכלו. האם כל פלסטיני יתמוך בחיסול העם היהודי? בוודאי שלא. אך חלקים גדולים מהם, ומוסלמים ברחבי תבל, יתמכו גם יתמכו. אין צורך לומר, שלפלסטינים בכלל, לא רק לחמאס, יש היסטוריה של פגיעה באזרחים חפים מפשע, בדרכים המדהימות ביותר שאפשר להעלות על הדעת. הם פוצצו את עצמם באוטובוסים ובמסעדות. הם רצחו ילדים. הם חיסלו ספורטאים באולימפיאדה. הם משגרים רקטות לעבר אזורים אזרחיים". עד כאן סם האריס.

גולדברג מביא במאמרו דברים שאמר לו מנהיג חמאס לשעבר, עבדל עזיז ראנטיסי, בראיון בעזה ב-2002: "היהודים יפסידו, מפני שהם משתוקקים לחיים, אבל מוסלמי אמיתי אוהב את המוות". ועוד: "כולם מדברים על מה שהגרמנים עשו ליהודים, אבל השאלה האמיתית היא, 'מה עשו היהודים לגרמנים'"?

"חמאס הוא ארגון שמקדיש עצמו לשים קץ להיסטוריה היהודית, אומר גולדברג. "זה מה שיהודים רבים כל כך מבינים, ולא יהודים רבים כל כך לא מבינים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.