מה היתה תגובת מרן הגראי"ל על ה'קריעה' של החכי"ם ועל חוק הגיוס?

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התבטא לאחרונה  כי הוא חושש מה יהיה הלאה עם נושא גיוס החרדים: "היות שכשמבזים את התורה, התוצאות מי ישורנו".

הוא הוסיף וציטט: "אם תראה בית של צדיק או בית הכנסת חרב או רשעים דרים בו, דע שישראל היו דרים בו דרך בזיון, וכן בית המדרש שנוהגים בו קלות ראש סופו נופל ביד רשעים. דיו לעבד שיהא כרבו, כי לא נהגו נכרים קלות ראש ובזיון בבית ה' עד שנהגו בו ישראל שנאמר 'המערת פריצים היה הבית הזה', ואחר-כך 'וארוה כל עוברי דרך'".

ובהמשך נכתב בספר: "לעולם לא יעשו הנכרים רעה אלא אם כן יעשו ישראל תחילה רעה ביניהם זה לזה, ולא יתבזו תלמידי חכמים אלא אם כן יבזו זה לזה תחילה, או שמבזין את התורה ואין מוחין בידם' עכ"ל".

הגראי"ל הוסיף בכאב: "לעשות חוק כזה על בני התורה ההוגים בתורת השם, הרי זה בזיון התורה ממש, ופתח זה שנפתח, תוצאותיו מי ישורנו", והסביר כי בשל כך הינו חרד.

לאחר ששמע מרן ראש הישיבה על הקריעה שקרעו הח"כים בגדיהם במחאה על עלבון התורה וכי הדבר נתפרסם בעולם, נחה דעתו מעט, כיון שהייתה מחאה גדולה בפרהסיה, אך הוסיף כי בכל אופן צריך עדיין רחמים גדולים.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. התגובה הכי אמיתית והכי כנה על חילול השם של גיוס בחורי ישיבות: אמרתו של מרן פוסק הדור שליט"א: כואב לי על גיוס בחורי ישיבות יותר ממות בני. כל העולם היהודי קם על הרגלים ומחה דמעה.
  למה אנו האשכנזים לעולם לא נפרגן לאמת? הא?

  יענקלה האשכנזי |
  הגב
 2. אני חושבת שהרב שטינמן צודק מאוד ואנחנו צריכים לעשות בדק בית למה באה לנו הרעה הזאת? כמו כן רציתי לציין לשבח את תגובת החכים האשכנזים שמחו נגד גזירת הגיוס. הלואי שכולם היו פועלים כך מוסרים נפש על התורה הקדושה אז החיים היו נראים אחרת אבל שכולם שאננים ותגובותיהם כמעט שאינן נראות זה מעיד על חולשה פחד כנראה הם מפחדים לשבת בכלא. מכל מקום עשיתם לי חשק גדול לבחור ג' אתם יהודים אמיתיים עובדי ה' בכל ללבכם ירבו כמותכם בישראל .אצלכם נמצאת התורה ה' עימכם אני אוהבת אותכם. לא שינתם לבושכם ומראכם יישר כח גדול

  סיגלית |
  הגב
  • אצל ג נמצאת התורה? התורה נמצאת איפה שלומדים אותה ומי שיש לו בעלות על התורה אינו אלא שבתאי צבי שר"י
   העוונטא של גפני וחבריו לקרע חולצה שעולה 1 פרומיל מהכנסותיהם היא גימיק סגנון באגד ואין כאן שום קדוש השם
   קדוש השם יהיה כשמנהלי הישיבות יפסיקו לדווח שקרים לפריץ ולזרק אנשים קצת שונים ממוסדותיהם
   אתם חולי גזענות ותרופתכם בידי מלאך הממונה על הגיהינם

   אחותי נזרקה מסמינר ונהפכה לחילונית בגללכם חבורת נבלות ימ''ש אמן |
   הגב