מה המכנה המשותף בין ראדין לרכסים? צפו (וידאו)

במסגרת ביקורו של השר דרעי ברכסים נכנס למעונו של זקן המשגיחים הגר"ד יפה. בשיחה בניהם הזכיר השר את משל החפץ חיים על ראדין ומוסקבה. הגר"ד יפה לשר דרעי: שהסיעתא דשמיא תמשיך ללוות אותך. תיעוד {דרעי לזקן המשגיחים}

במסגרת ביקורו של השר אריה דרעי היום ברכסים, הגיע השר למעונו של זקן המשגיחים הגאון רבי דב יפה. בפגישה נכח מ"מ ראש המועצה הרב דן כהן. בפתיחת הפגישה אמר הגר"ד יפה בחיוך לשר דרעי: ״אתה למדת ב׳חברון׳? גם אני למדתי בחברון..״

השר דרעי סיפר לגר״ד כי הוא סייר היום במועצה ובדעתו להמשיך לעזור ולסייע לרכסים שהוא מקום של תורה.

השר הזכיר את המשל של החפץ חיים, שאמר כי "במפת הגלובוס הגדולה אי אפשר למצוא את העיירה ראדין אפילו לא בזכוכית מגדלת, אבל במפת הגלובוס בשמים את מוסקבה הגדולה לא יראו את מוסקבה הגדולה אבל ראדין תופסת שם מקום גדול בגל הזכויות שלה.."

המשך השר דרעי ואמר, "אני אומר אותו דבר על רכסים, היא ממלכת התורה של הצפון, יותר מחיפה, יותר מכל מקום אחר בסביבה, וזה הולך וגדל ברוך ה'. אתם במסירות נפש הקמתם את המקום הזה".

הגר"ד כהן אמר לשר דרעי: "שמחנו מאד כאשר הרב דן כהן היה ראש מועצה כאן, הוא דאג לכולם". הגר"ד הזכיר בפני השר, כי תמיד צריך לזכור שהכל מונהג מלמעלה, מסיעתא דישמיא. השר דרעי השיב, כי "אנחנו יודעים היטב, יותר מכל אחד אחר שהכל תלוי בקב"ה. אנחנו רואים את זה כל דקה וכל שעה. הגר"ד ברך את השר דרעי ואמר: "שה' יצליח דרככם בכל אשר אתם עושים". טרם הפרידה הוסיף הגר"ד ואמר: "טוב שיש אחדות במקום הזה וצריך לפעול שהאחדות תימשך".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.