מה חושבים פרשני חדשות 2 על מנהיג החמאס? • צפו (וידאו)

מי אתה מנהיג חמאס? בארכיון חדשות 2 שלפו קטע בו טען מנהיג החמאס החדש מדבר בצורה רכה כלפי ישראל, "אנחנו יודעים שאין ביכולתנו לפרק את ישראל", ומה חושבים הפרשנים? צפו { "הוא עלול להפתיע"}

מי אתה מנהיג חמאס? בארכיון חדשות 2 שלפו קטע בו טען האסיר לשעבר שחטף את נחשון וקסמן, מדבר בצורה רכה כלפי ישראל,"אנחנו יודעים שאין ביכולתנו לפרק את ישראל" – הודה בשנת 2006 יחיא סנוואר, האיש שצפוי להפוך למנהיג החדש של חמאס בעזה.

סנוואר, שהיה שותף לחטיפת החייל נחשון וקסמן ושוחרר מהכלא בשנת 2011 במסגרת עסקת שליט, הסביר בריאיון לכתב חדשות 2 דאז יורם בינור כי "אנחנו מבינים שישראל יושבת על 200 ראשי נפץ גרעיניים ויש לה את חיל האוויר המשוכלל ביותר והתוקפני ביותר באזור".


בריאיון הבהיר כי הוא מעוניין בהודנה: "לא נכיר בישראל, אבל מוכנים ללכת להודנה ארוכת טווח שתביא את האזור לתקופה של רגיעה ושל שגשוג – לפחות לתקופת הדור שלנו, ואולי גם לדור הבא". עם זאת, הבהיר כי "כפי שמיררנו את חיי הישראלים בתקופת ההתנגדות לכיבוש, נמרר להם את החיים גם בדיאלוג על הודנה".

"נתמוך בכל דבר שירגיע את האזור, אבל אנחנו עקשנים", הבהיר סנוואר. "אם נגיע להודנה, נכבד אותה ונוכיח לכל העולם אנחנו עומדים במילה שלנו". לדבריו, "הישראלים חייבים שלא נהיה חובבי ציון, אבל אנחנו גם לא מצפים מישראלים להפוך לחמאסניקים. כל אחד, כפי שהוא, צריך לקבל את האחר".

ומה חושבים הפרשנים? צפו באדיבות רשת

לאחר ששוחרר, סנוואר כבר נשמע אחרת: הוא חסיד של קו לוחמני נוקשה,וקרוא לארגון להגביר את כמות הרקטות והדיוק לעבר ישראל.

הפרשנים של ערוץ 2 טוענים כי למרות ההצהרות הלוחמניות שלו יחיא סינוואר יחסית מתון, "עם כל הקשיחות והנוקשות שלו הוא חושב שמבצע צוק איתן נכשל", קובע אהוד יערי, " אבל יש לציין כי הוא כבר ממילא חמש שנים נותן את הטון בחמאס כך שלא נראה לי שעתה הוא שינה את הקו של חמאס".  ואילו הפרשן  רוני דניאל סבור "שמנהיג החמאס מבין שהציפיות שלו זה משהו אחר ולכן הוא ישנה את סגנון התגובה לעבר ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.