צפו בפרק הראשון והמלא "שלטון הרב" • מה יקרה כאשר יהיה רוב חרדי במדינת ישראל? ערוץ 10 בסדרת כתבות חדשה

סדרת כתבות חדשה שעולה הערב במהדורה המרכזית בערוץ 10  – "שלטון הרב", של אבישי בן חיים – תבחן ממגוון היבטים את השאלה מה יקרה כאשר במדינת ישראל יהיה רוב חרדי.

"אם נהיה פה רוב יהיה רק טוב" –  כך מצהיר להב אבידור, מחנך כיתה ג' בבית הספר התורני מעלה אדומים. למרות האמרה המבטיחה הזו, כמעט מיותר לציין שרבים בציבור החילוני חוששים מאוד מפני תסריט בו יהפוך המגזר החרדי לרוב במדינת ישראל. במסגרת סדרת הכתבות "שלטון הרב", ננסה לברר איך בדיוק תיראה ישראל ביום שאחרי התרחשות כזו.

דברי אבידור, "אם הרבנים יהיו השולטים פה וינחו אותנו בדרך התורה, וכל עמנו יעשה מה שצריך, על פי התורה, לא תהיה פשיעה, לא תהיה זנות. יהיו פה רק דברים טובים – כלכלה ושפע"

מה באמת יקרה במדינת היהודים כשהמשטרה, הצבא, הכנסת ומוסדות החינוך יהיו תחת שליטת מועצת גדול התורה. אה? אז אבישי חקר בדק וגילה  והגיע למסקנה שישראל תהיה איראן.  נשים תחויבנה להיות צנועות – כמו שבעיר אלעד, קרית ספר וביתר אסור לאישה ללכת פרוצה וגלויית ראש. בעיתונות תופעל צנזורה, כפי שכבר היום מחרימים החרדים את העיתונות החילונית.

ביקורת על השלטון? תיאסר. עוד בתאוריה של בן חיים ייחסמו אתרים שיוגדרו כפרניים – בדומה לזמננו כאן ועכשיו, כאשר חוסמים את מספרי הטלפון של ארגוני החזרה בשאלה כ"דעת-אמת", וארגוני סיוע ליוצאים בשאלה כדוגמת הלל ודרור. אזרחים אתאיסטים ולוחמי חרות ייאלצו לברוח מהמדינה, אם לא ירצו להיכלא או למות.

זאת ועוד בתוכנית החדשה של אבישי בן חיים.

צפו בפרק הראשון – בסדרה החדשה "שלטון הרב" – באדיבות ערוץ 10:

השתתף בהכנת הכתבה – ישראל שקולניק

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תהיו רגועים זה לעולם לא יהיה לפני ביאת המשיח תמיד הנושרים למיניהם יאזנו את התופעה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יקרה מה שיקרה אם חלילה גור יהיו הרוב …

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כחרדי אני אומר שפשוט יהיה חורבן. מלחמת שבטים בדיוק כמו באפריקה הגזענות הלבנה תרקיע שחקים הרי זה קורה גם כשאנחנו במיעוט בלי שלטון אז רק לדמיין כשישלטו השבטים

  יצחק |
  הגב