מה כל כך מקומם בפסק אזריה?

כל הכופר בטובת חברו – סופו שיכפור הטובת השם יתברך.

בס"ד
מה כל כך מקומם בפסק אזריה? – יעקב הלוי.
ביום רביעי ו' טבת התשע"ז, 4 לינואר 2017 הוקרא פסק הדין של אלאור אזריה. הפסק קומם הרבה מעם ישראל, עם תחושת מועקה כבדה. רציתי לדעת מדוע? והתחלתי למנות את הנושאים הבאים:
– הרכב השופטים הצבאיים והשופטת מאיה הלר התעלמו לחלוטין מכל טיעוני ההגנה, קיבלו את כל טענות התביעה ואירגון "בצלם", והרשיעו פה אחד את אלאור אזריה. על פי תורת ה' שעם ישראל קיבל במעמד הר סיני, כתב הרמב"ם בסנהדרין פרק ט' הלכה א': "בית דין שפתחו כולן בדיני נפשות תחילה, ואמרו כולן חייב — הרי זה פטור: עד שיהיו שם מקצת מזכין שיהפכו בזכותו". מצב כזה של חיוב מוחלט יכול להיות רק בשני מצבים:
– מצב ראשון: שוחד, והעלאה בדרגה לפני מתן גזר הדין נראה שוחד כדי לקבל פסק דין בהזמנה.
– מצב שני: המחלה של ה small הישראלי ששמה "מינכאוזן על ידי שליח" שמהותו להכות ביהודים כדי לקבל כסף מהסעודים, הגרמנים ושאר אירופאים שרוצים לראות את מדינת ישראל מוחלשת ומנוצחת ואז נעלמת או מתאבדת.
– מדינת ישראל מכריחה את בניה להתגייס לצבא, ותוך כדי קרב עם מחבלים יכולים להיות טעויות בשיקול דעת של לוחמים, לחץ, סכנת חיים ועוד. לתומי הייתי בטוח שצה"ל יגן על לוחמיו ויממן את ההגנה בלבד. ולא! צה"ל מממן את התביעה והשופטים בלבד, ובאיזה משפט? משפט פלילי, כדי לדפוק את כל החיים האזרחיים של החייל לוחם מצטיין.
– החמאס קרא לרדוף את ישראל בטרור משפטי. ח'אלד משעל אמר כי פיתוח תוכנית המאבק נמצא בראש סדר העדיפות של חמאס. בזירה הבינלאומית, המשפטית ובתחום זכויות האדם כדי לרדוף את ישראל וההנהגה "הרוצחת" שלה ולהצר את רגליהם, ובייחוד של חיילי צה"ל. משפט אזריה הוא דוגמא נפלאה לטרור משפטי המופעל נגד חיילי צה"ל מבית היוצר של הקרן לישראל חדשה ובצלם.
– אלאור עזריה פעל על פי הפקודות שהיו בידו במקרה של חשש למטען חבלה בייחוד שהמחבל לבש מעיל נפוח ביום חם, הפסיקה המסעירה ביותר במשפטו של אזריה היא שגם אם המחבל היה נושא על גופו מטען – אזריה היה מורשע בהריגה. הפוך לכל מורשת צה"ל של אחוות לוחמים וערבות הדדית, ולציווי האלוהי של: "לא תעמוד על דם רעיך", ושל: "ונשמרתם לנפשותיכם".
– מקומם היה לראות שהמ"פ שיקר, החליף גירסאות, סטר ללוחם שתחת פיקודו, והמג"ד פרסם תחקיר ללא שחקר את אלאור אזריה, ושניהם קיבלו מיידית קידום בצה"ל.
– מקומם היה לראות את שר הביטחון והרמטכ"ל מודיעים שזה אירוע חריג שהחייל סרח, לפני תחקיר רציני ולפני בירור צבאי פנימי.
– בכלל הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ייזכר בתולדות עם ישראל המפואר כמי שבימיו הייתה הפיכה צבאית: להפוך את לוחמי צה"ל לנקבות עם סרגל מאמצים של בנות. עם פרחים בקנה ובנות בצריח, הרי נגמרה המלחמה ואין לנו אויבים אמיתיים שרוצים לחסל אותנו. בימיו הסגן של הרמטכ"ל זיהה תהליכים נאצים בקרב החיילים והצביע על קצינים דתיים כסכנה לצה"ל. והסגן הזה לא פוטר מיידית – משמע זה בהסכמת הרמטכ"ל. ובימיו לוחם מצטיין בצה"ל קיבל הרשעה פלילית כאחרון הפושעים, וחייל הוא כבר לא הבן של כולנו, ( בשם "הערכים" כמובן ) ממש מקומם. הוא כנראה רצה להכין את צניחתו לעולם הפוליטי במפלגת מרץ.
– הכי מקומם זה "הכפיות הטובה" המגעילה כלפי חיילי צה"ל, הבנים האהובים של כולנו. שלמה המלך אמר ( משלי יז, יג'): " משיב רעה תחת טובה – לא תמוש רעה מביתו". הבן שלנו מתגייס כדי להגן על כל עם ישראל מרוצחים שפלים, וללא חיילי צה"ל ארץ ישראל הייתה נראית כמו כל המדינות הסובבות אותנו עם דעא"ש הכי-זבללה, חמס. כמה תודה ראוי להגיד לכל חייל, כמה אהבה והערכה כל אחד חייב לחיילי צה"ל. ובמקום התודה, טוחנים את חיילי צה"ל בטרור משפטי מבית היוצר של בצלם ושאר בוגדים בעם ישראל, ומימון התביעה והשפיטה על ידי צה"ל עצמו. כמה מקומם?!
– ישנם נושאים מקוממים נוספים שנוותר עליהם כרגע.
היות ועם ישראל הוא עם הפוך: "כאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ" והיות ואנו בזמן ירושה שלישית של הארץ וספירת היובל, אני קורא לכל אחד להתאחד ולפעול בכל הכלים הדמוקרטיים והחוקיים כדי לתקן את מערכת המשפט בישראל ואת צה"ל כדי שישקפו את הדמוקרטיה במיטבה ולא את הטרור המשפטי.
אני קורא למטה למען אלאור אזריה להקים את מפלגת "אלאור" ולהכניס את האור הדמוקרטי למערכת המשפט ולצה"ל. לזיכוי מוחלט של אלאור אזריה מתהליך משפטי מזוהם לחלוטין, ושימנע את הישנותן של טרגדיות כאלו בעתיד, חקיקה הכוללת אי העמדה לדין פלילי של חייל שירה במחבל בעת אירוע בטחוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.