נחשפה 'תעשיית ההקלטות' של שולה זקן – חלקן נמחקו באופן מסתורי

שולה זקן בחקירה נגדית היום בביהמ"ש: "כן, שיקרתי במשפט הולילנד… לא שונאת את אולמרט" ■ במהלך עדותה חשפה כי הקליטה מספר רב של אנשי מפתח וחלק מההקלטות החשובות נמחקו באופן מסתורי

אחרי שבתחילת השבוע פרשה שולה זקן בפני בית המשפט המחוזי בירושלים את עדותה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בתיק טלנסקי, הגיע היום (ה') תורם של סנגורי אולמרט לחקור את זקן בחקירה נגדית.

בחקירה מנסה הסנגור, עו"ד אייל רוזובסקי, להראות כי זקן היא שקרנית מועדת שמשנה את גרסותיה השכם והערב וכי ביהמ"ש לא יכול להסתמך על עדותה.

בתחילת הדיון טען התובע, עו"ד אורי קורב, כי בסוף הדיון הקודם ניסה אולמרט ליצור קשר עם זקן. אולמרט הגיב ממקום מושבו: "זה עוד שקר של השקרן הזה. זה פשוט לא היה ולא נברא", אמר אולמרט לשופטים.

אחרי שבדיון הקודם אמרה זקן כי היא נהגה לשקר עבור אולמרט, שאל אותה היום הסנגור האם היא נהגה לשקר לבקשתו בשביל התמורה הכספית שקיבלה לאורך שנים מאולמרט.

"אף פעם לא אמרתי לאולמרט 'לא' על שום דבר", השיבה זקן. התובע הטיח בה: "אולמרט היה בשבילך כמו אבא, קראת לו 'מפעל חיים' והיית מוכנה לעשות בשבילו הכול. בישיבה הקודמת ראינו שנאה עצומה שלך אליו. היום את שונאת אותו".
זקן השיבה: "אין לי טיפת שנאה כלפי אולמרט. התחזקתי ואני מודה לקדוש ברוך הוא שלא גרם לי לשנוא אותו יותר מאשר אהבתי אותו. לא הייתה אהבה כמו שהייתה לי לאולמרט".

"את הרי רוצה שהוא ילך לבית סוהר", הטיח רוזובסקי בזקן, שענתה: "אני זו שבינתיים שיושבת בכלא ולא תראה ניצוץ של שנאה בעיניים שלי כלפי אולמרט. אני מאוכזבת, כואבת – אבל לא שונאת… הפעם הראשונה שהתאכזבתי מאולמרט הייתה כשעו"ד רועי בלכר (סנגורו של אולמרט במשפט הולילנד – ח"מ) הופיע יום בהיר אחד בתוכנית 'עובדה' ללא ידיעתי וקרא לי 'שקרנית'".

זקן הודתה היום כי שיקרה בעדותה במשפט הולילנד.

תעשיית ההקלטות של שולה זקן

בנוסף, במהלך הדיון התברר כי זקן נהגה להקליט אנשים רבים ולא רק את אולמרט וכי מספר קלטות שהקליטה זקן ועשויות היו להיות רלוונטיות למשפטי אולמרט, נמחקו.

כך, למשל, קלטות של שיחות שניהלה עם סנגורה במשפט הולילנד, עו"ד עפר ברטל, אותן הקליטה בידיעת ברטל, וכן שיחות שניהלה בחשאי עם יאיר ביטון, בעלי חברת ב. יאיר. לדברי זקן, "הקלטתי את ביטון לענייני האישיים" (ביטון חשוד בפרשה אחרת בהלבנת הון עבור ארגון פשיעה).

עו"ד רוזובסקי אמר לזקן שהקלטות הללו חשובות להגנה ושאל אותה מי מחק אותן. "אני לא יודעת. אין לי מושג", השיבה זקן.

"התובע אמר לי שהשיחות הללו נמחקו על ידך לפני שהבאת את שאר הקלטות למשטרה", אמר רוזובסקי לזקן שהשיבה שהקלטות שנמחקו לא קשורות לתיק טלנסקי אלא לתיק הולילנד. גם את עו"ד אורי מסר הקליטה זקן ללא ידיעתו וכן את אורי מנצור שמימן את שכר טרחתה של זקן במשפט טלנסקי בגלגולו הקודם.

לדבריה, "הקלטתי את מנצור בגלל סיבות אישיות. את אורי מסר הקלטתי כי רציתי לשמוע אם מסר. אין לי תשובה טובה למה הקלטתי אותו".

זקן נהגה לאורך השנים להיפגש עם מתקשרת בשם "אופירה" ובדומה לאופן שבו נהגה בפגישות עם אולמרט, ברטל, מסר, ביטון עם עו"ד נבות תל צור וגם עם אחרים, היא הקליטה את השיחות ביניהן.

סנגורו של אולמרט השמיע לביהמ"ש הקלטת שיחה שנערכה בין זקן למתקשרת ב-15.8.2013, זמן קצר לפני שהעידה במשפט הולילנד. "עוה"ד עפר ברטל ודב גלעד-כהן מכרו אותי לפרקליטות", נשמעת זקן בהקלטה. "למי הם מכרו? מי הפרקליט?" שאלה המתקשרת. "משה לדור", השיבה זקן. "אני מכירה את כל הפרקליטים. הם באים לתיקשורים", אמרה המתקשרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.