מה עשו בחורי ישיבות בבית העלמין הצבאי בצפת?

יעקב שנקמן הוא חוקר קרבות צפת בתש"ח, כשיעקב הגיע לביקור בבית העלמין הצבאי בעיר ראה מראה יחודי.

בשיחה לערוץ 7 הוא מספר על המחזה שנגלה לנגד עינו , "ביום שחרור צפת, יום א' באייר, אני מדריך בהתנדבות באזורי הקרבות וביום חמישי האחרון, יום א' באייר, הדרכתי על המצודה וסיפרתי על הקרב שגבה את חייהם של 14 מהלוחמים. לאחר מכן הלכתי לבית הקברות הצבאית כדי לחלוק כבוד להרוגים ושם ראיתי מראה שבהתחלה לא האמנתי למה שלפני. ראיתי קבוצה של בחורים חרדים לבושי שחור עם פאות ארוכות מנקים עם צינורות מים את החלקה הצבאית ואחר כך יורדים לחלקה הסמוכה של הרוגי תש"ח ומי שנפל בא' אייר קוראים פרקי תהילים על הקבר, מדליקים נר זיכרון ואומרים קדיש".

שנקמן ניגש אל הקבוצה, הללו מסתבר לומדים בישיבות ברסלב שבעיר. הוא ביקש לצלם אותם בכדי להראות לתקשורת הכללית דברים טובים ולא רק דברים רעים", כלשונו.

"גם בלי קשר לפרסום מגיע כל הכבוד לבחורים הללו", אומר שנקמן המציין כי איש מהם לא עשה את המעשה לצורכי פרסום ולא דאג לפרסם את הדברים ואלמלא הוא עצמו שעבר במקום במקרה הדברים לא היו נודעים. "מי שעושה את המעשים הללו לא עושה אותם בשביל פרסום אלא מתוך תחושת שליחות. זה הרגש היהודי הטוב ביותר שיכול להיות. הבעיה היא שבתקשורת תמיד יפרסמו מעשים רעים…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.