מה עשו נכבדי הקהילה הרוסית במלון 'מטרפול' היוקרתי? צפו

'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה' וה'קונגרס היהודי האירו-אסייתי', ישתפו פעולה למען מאות אלפי היהודים ומאות הקהילות היהודיות *מדובר בארגונים החרדים הגדולים ברוסיה ובאירופה

ביום רביעי שעבר 'זאת חנוכה', התאספו כמאתיים נכבדים במלון 'מטרפול' היוקרתי הצמוד לכיכר האדומה שבמרכז מוסקבה, לטקס חתימת הסכם בין שני הארגונים הגדולים ברוסיה ואירופה: 'איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה' וה'קונגרס היהודי האירו-אסייתי'. הארגונים מייצגים מאות קהילות יהודיות שהוקמו, בתי כנסת עתיקים שנגאלו, בתי ספר, ומרכזי חסד פעילים, יחד עם מאות שלוחי חב"ד הפזורים במדינות ובערים אלו. מטרת ההסכם: לחזק את שיתוף פעולה פורה והדדי, לטובת מאות אלפי יהודי רוסיה ואירופה. גורם המעורה בהסכם אמר כי "יחד נספק ונגן על האינטרסים המשותפים של הארגונים היהודיים והקהילות, בכדי לעזור לשפר את רמת הזהות היהודית, החינוך והתרבות היהודית-רוחנית ברוסיה ואירופה גם יחד".

האירוע נערך במעמד הרב הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, נשיא איגוד הקהילות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה, נשיא קונגרס היהודי האירו-אסיאתי מר מיכאל מירשלווילי, ויו"ר הקונגרס היהודי האירו-אסיאתי ר' אהרן פרנקל.

באירוע נכחו גם נציגים בולטים של אנשי ציבור ופוליטיקאים רבים, ביניהם שגרירים ובעלי עסקים נכבדים.

הרב הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, אמר: "בארצנו חיים יהודים רבים בערים שבהן רק לאחרונה הוקמו קהילות, וקהילות אלו קטנות. העבודה עם הקהילות הללו ועם אנשיה, היא בהחלט אתגר קשה יותר מאשר בקהילות גדולות עם יהודים רבים המאורגנות היטב. אבל זהו האתגר העיקרי בעבורנו".

נשיא איגוד הקהילות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה, הוסיף: "שיתוף הפעולה של שני הארגונים, תוביל בעז"ה לפעילות מוגברת של הקהילות היהודיות ברוסיה ובמדינות אירופה, ואנו מקווים שהשיתוף וההצלחה יוכיחו וישפיעו גם למקומות נוספים בעולם על הצורך באיחוד ופעילות מתוך אחדות".

לדברי נשיא הקונגרס היהודי האירופי-אסיאתי, מר מיכאל מירילשווילי: "אני מאמין שהמורשת היהודית של עמנו היא ייחודית. והפזורה הדוברת רוסית ביבשת האירו-אסייתי, היא מקור עשיר לערכים אלה. בטוחני, כי הניסיון הרב של 'איגוד הקהילות ברוסיה', יעזור לנו להשיג תוצאות טובות יותר בפיתוח וקידום המטרות שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.