מה עשתה הילרי קלינטון אצל הרב פינטו?

הרב דוד חנניה פינטו מספר על עצמו סיפור מדהים איך שהגברת של נשיא ארה"ב לשעבר הילרי קלינטון ביקשה את עזרת כבוד הרב, והגיעה אליו לביקור, ומה היתה תגובת הרב. בכתבה שלפניכם כפי לשון הרב פינטו.

וזה לשון הרב ובסופו הלימודים שהא למד בעקבות הביקור המפתיע, לא נגענו:

"באחת הפעמים בהן קיבלתי קהל בארצות הברית. שמעתי לפתע קול רעש גדול במשרדים שלנו שבמנהטן. רעש של אזעקה. אנשי משטרה. אנשים זזו ונדחפו ואני נבהלתי מאד.

ניסיתי להבין מה קורה. ופתאום נכנס המזכיר שלי לחדר ואמר: ״רבי דוד. אשתו של הנשיא ביל קלינטון באה לפה. היא רוצה לקבל ממך ברכה׳*.
הייתי מופתע מאד והתקשיתי להאמין לדבריו:
־האם אתה רציני או שאתה צוחק עלי? אשתו של ביל קלינטון – נשיא ארצות הברית רוצה ממני ברכהד כך שאלתי.

אך המזכיר שלי התעקש:
־רבי דוד. חלילה לי מלצחוק עליך. הגברת קלינטון באמת בדרך למשרד שלך. לפני מספר רגעים היא הגיעה לכאן. וכל אנשי הביטחון שלה הגיעו איתה כדי לאבטח את האירוע־.

־איך אתה יודע שזוהי הגברת קלינטון? האם ראית אותה אי פעם? מהיכן אתה מכיר אותה?־ שאלתי אותו בספקנות רבה.

עודנו מתווכחים. וכבר שומרי הראש של האישה המלכותית פינו את כל הנוכחים במקום והגברת קלינטון בכבודה ובעצמה נכנסה לחדרי. הצעתי לה לשבת ולבסוף שאלתי אותה: ־גברת קלינטון. מה אני יכול לעשות עבורכם?־

והיא השיבה לי: "יש לי חברים רבים שהם יהודים ומידי פעם אני הולכת ומתארחת אצלם. במיוחד אני מחבבת את סעודות השבת בבתי היהודים. השבוע בשבת. כאשר התארחתי אצל משפחת ידידים יהודיו! בעלת הבית דיברה עליך וסיפרה בשבחך ובשבח הברכות שלך שמתקבלות במרומים. ועל כן החלטתי לבוא לבקש ממך ברכות בעבורי. בעבור בעלי ובעבור ילדי".

מרוב מבוכה קמתי ממקומי והתהלכתי בחדר. במשך מספר רגעים הסתובבתי במשרד כשכל אותו הזמן חשבתי לעצמי ־ אין ספק שאברך אותה כפי בקשתה. אולם מה היא באה לחפש אצלי? מדוע היא מבקשת דווקא ממני ברכה? מה גרם לה לבקש דווקא את ברכתי כרב יהודי?

לבסוף. לאחר הרהורים רבים שאלתי אותה: ״גברתי. איך את רוצה לקבל את הברכה בכתב או בעל פה?־ ״בשניהם־ היא השיבה ־גם בעל פה וגם בכתג שיהיה לי את הברכה כתובה לשמירה״.

ואכן כפי בקשתה כתבתי עבורה את הברכה על דף נייר. וברכתי אותה גם בעל פה שהקב־ה יגן עליה. ושתזכה למעמד גבוה בבית הלבן ותהא אוהבת ישראל ומגנה עליהם.

הגברת קלינטון שמחה מאד בברכתי שבעל פה ונטלה גם את הברכה הכתובה. אך את העיקר השאירה בידי – את הלקח שלמדתי מביקורה:

הנה אישה זו. שיתכן ויום אחד היא תהיה נשיאת הממלכה הגדולה בעולם. מכקשת דווקא את ברכתם של היהודים – דני שמראה כאופן מוכח על הייחודיות שיש לעם היהודי על פני העמים האחרים.

ולימוד נוסף למדתי מהביקור – שכשם שלפני הגברת קלינטון. שהיא אישה רמת מעלה ורבת חשיבות השתדלתי לנהוג בכבוד מלכים. כך עלי להתנהג לפני ריבונו של עולם שהוא מלך מלכי המלכים. ומלוא כל הארץ כבודו". עד כאן לשונו.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב פינטו דוד מפורסם בכל העולם בזכות פעליו הרבים למען עם ישראל.
  יש לו אהבת ישראל חזקה והוא ממש מוסר נפש למענם.
  הסיפור הזה שפורסם בעלון שלו, מראה לנו שגם אצל השכנים שלנו הוא מוערך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בעברית קוראים לזה "באבע מעיישעס".
  שלא לדבר על זה שהכותרת שלכם היא הונאה פשוטה, כי אנשים חושבים שמדובר ביאשיהו פינטו,
  ושהכתבה עצמה מתנהגת כאילו כל העולם יודע מי זה הפינטו הנ"ל, כשתכל'ס לאף אחד אין מושג מי זה.

  Dror |
  הגב