"מה קורה ברחוב רשב"ם"? הכותרת של העיתון החרדי בארה"ב

העיתון החרדי בארה"ב פותח הבוקר עם הכותרת הראשית "מה קורה ברחוב רשב"ם?" ומפרט לקוראים: מי אתה אביגדור ליברמן?

העיתון החרדי בארה"ב פותח הבוקר עם הכותרת הראשית "מה קורה ברחוב רשב"ם?"..

מאחורי העיתון עומד באופן מוצהר זקן ראשי הישיבות בארה"ב וחבר המועצג"ת של ארה"ב – הגאון הגדול רבי אהרון שכטר. תומך בו גם ראש ישיבת לייקווד הגרון רבי מלכיאל קוטלר.

העיתון שייצא הבוקר (שם) בכותרת הראשית שלו שואל "מה קורה ברחוב רשב"ם" עם תמונתו של ליברמן עולה לבית הגרח קנייבסקי.

בכתבה נכתב: "התקשורת הישראלית והחרדית היתה מוצפת ביום ראשון בתמונות של אביגדור ליברמן יוצא בשמחה מביתו של שר התורה, הרב חיים קנייבסקי שליט"א."

"מי הוא אביגדור ליברמן? מה יש לו לעשות בבית הרב חיים שליט"א?"

העיתון לא חוסך שבטו מיו"ר המפלגה, וכותב על ליברמן דברי ביקורת על כך שהוא רומס את זכויות הציבור החרדי: "אביגדור ליברמן הוא מנהיג 'ישראל ביתנו' שעומד בחזית הקרב נגד כל דבר שבקדושה."

העיתון מסביר לקוראים כי "ליברמן עובד בקדחתנות כדי לגייס את החרדים. הוא הכריז בגאווה, כי "2,850 חרדים התגייסו לצה"ל בשנת 2016, לעומת 2,475 בשנה שעברה, אך זה עדיין מעט"."

עוד נכתב: "השנה היה זה אביגדור ליברמן שעודד את הישראלים להפר את החוק שנעד למנוע פתיחת חנויות בשבת, ויצא בחוצפה בהופעה פומבית באשדוד בשבת כדי לעודד במופגן חילול שבת."

בעיתון מפורט מספר עובדות על השר ליברמן:

"אביגדור ליברמן הפיץ השנה בפורים סרטון וידיאו שלעג לחרדים וקרא לעודד את גיוסם לצבא."

"אביגדור ליברמן היה השר אשר הצהיר כי יש לגבש חוק שיקבע את העתיד של החרדים מבלי לתת להם כל זכות ביטוי."

"הכותרות ביום שלישי, ביום שאחרי שמשה ליאון זכה בהתמודדות בבחירות בירושלים, דיווחו כיצד ליברמן בגד בחרדים על ידי פרישתו מהקואליציה, זמן קצר לפני המועד להגשת החוק."

"על פי הדיווחים, החרדים תמכו במשה ליאון כראש העיר של ירושלים, ולא במועמד החסידי יוסי דויטש, כשבתמורה ליברמן יסכים לאיזו פשרה בחוק. על כך דווח כי ליברמן בגד בחרדים כאשר התפטר לאחר שקיבל מהם את מה שרצה."

"לרבים חסר רקע מינימלי כלשהו, כדי להבין מה יכול להיות ההסבר שרק חמישה ימים מאוחר יותר, ביום ראשון, הופיעו תמונותיו של ליברמן יוצא בשמחה מביתו של רבי חיים שליט"א."

"אתרי החדשות דיווחו כי ליברמן הגיע לביתו של רבי חיים כדי לכתוב אות בספר התורה שהוקדש לבנו. מדוע ליברמן מוצג כמי שיש לו זכות לביקור ממושך עם שר התורה, כאילו ליברמן הוא אדם שיש לכבד אותו?"

לסיום, נכתב ביקורת על עצם הביקור "האם מישהו הטעה את הציבור לגבי הביקור?". "האם ייתכן שמישהו שמייצג את הצדיק, מטעה את הציבור?"

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נפוץ?

  איך יכול להיות שעיתון כל כך נפוץ ואף אחד לא שמע עליו. דרך אגב כתוב שזה הגיליון השני

  דוד |
  הגב
 2. עיתון נפוץ?

  מעולם לא שמעתי על העיתון הזה עד שהגעתי לארץ מחלקים אותו חינם ברמת אשכול בירושלים. עיתון של נתי גרוסמן או משהו אחר שם

  מנחם |
  הגב
 3. זה הוא הגוזר על החרדים - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה. חייבים לזכור: כל מי שהרים יד בעד שוויון בנטל וסנקציות פליליות בממשלה הקודמת, אין לו חלק לעולם הבא וחלק בתורה. פשוט כפשוטו ממש.

  ליברמן שם רשעים ירקב, זה הוא הגוזר על החרדים – גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה. הוא מדבר ברבים כשונא התורה הקדושה, שונא החרדים, שונא התמימים, שונה הקב"ה, שונה מצות ד' ית' שמו.

  ליברמן שם רשעים ירקב שאין לו חלק לעולם הבא, הוא שונא תורה, אנושיות וחרדים. הוא "רומס ודורס ברגל גאה כל דבר שבקדושה, אין במדינה אדום שנוא יותר ממנו" אביגדור ליברמן ידוע – כרשע, עריץ, שמתאכזר לא מהיום לתורה ולמצוות, שונא את השם את התורה, האנושיות והחרדים – רומס ודורס ברגל גאה כל דבר שבקדושה".

  הוא קורא להכניס גרים לישראל נגד דעתה של רבנים, כאילו ומדובר כאן באדם שיש לו 175 מנדטים. בקושי 6 מנדטים יש לו. יש כאן ריב עם חמור אחד, עריץ ורשע, שיש לו שנאה לתורה ולחרדים, ולכל דבר שבקדושה. אני בטוח אם יעשו סקר ימצאו שאין במדינה אדם שנוא יותר ממנו.

  המלחמה היא נגדו היינו נגד הס"ם. הוא הכי אכזרי במדינה. אנחנו רק מבקשים שישימו אותו שגריר בנורבגיה, כמו שכתוב בתורה שהארץ מקיאה את הרשעים. אולי אז יאהבו אותו. חייבים לזכור: כל מי שהרים יד בעד שוויון בנטל וסנקציות פליליות בממשלה הקודמת, אין לו חלק לעולם הבא וחלק בתורה. פשוט כפשוטו ממש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. נערים משלו בנו

  מי שמנהל את העניינים ברחוב רשב"ם הוא נכדו יענקי קנייבסקי הידוע לשמצה הוא עושה מה שבא לו.

  יוסף |
  הגב