מה קיבל על עצמו הרב ברלנד במפגש המקובלים (הקלטה)

העיתונאית דנה ספקטור הפתיעה בדיון על הגה"צ הרב ברלנד ומאסרו בעקבות עלילה שנחשד כי תקף נשים בקהילתו. בסיפור עם 3 מקובלים שקיבלו על עצמם קבלה למען עם ישראל, הרב ברלנד קיבל על עצמו את כל מסכת היסורים שעובר עליו עד היום. האזינו לדיון המלא

העיתונאית דנה ספקטור הפתיעה בדיון ברדיו ללא הפסקה על תאוריה הרווחת בקרב חסידיו וחסידותיו של הגה"צ הרב ברלנד ומאסרו בעקבות עלילה שנחשד כי תקף נשים בקהילתו.

בסיפור עם 3 מקובלים שקיבלו על עצמם קבלה למען עם ישראל, בעקבות צרה שהיתה אמורה להתרגש, כל מקובל לקח על עצמו עונש כ"כ גרוע, כדי שהאלוקים יכפר על כולנו, אחד המקובלים בבא אלעזר קיבל על עצמו להירצח, ואכן הוא נרצח בדקירות סכין.

הרב ברלנד אמר שהוא מקבל על עצמו ששמו הטוב יוכפש כ"כ שהוא לא ירצה לחיות יותר. ומזה הרב ברלנד קיבל על עצמו את כל מסכת היסורים שעובר עליו עד היום.

בהמשך עלה לשידור קרוב משפחה של שתיים מהנשים שנפגעו לכאורה על ידי הרב ברלנד, האיש תקף והשמיץ בצורה מזלזלת את הגה"צ: "מדובר במשפחה שמנהלת ארגון פשע באצטלה של קדושה".

העיתונאית חתמה את הדיון כי באמת אף אחד לא יכול לדעת האם הסיפור נכון או לא, בעיקר שמדובר באחד שנחשב צדיק ומחזיר בתשובה גדול.

האזינו לדיון המלא

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.