מה שהיה הוא שיהיה / עו"ד משה תורג'מן

כמה נח לעבוד לא תחת אור הזרקורים, ושוב מה שהיה הוא שיהיה, ואין חדש תחת השמש

אנו עומדים בפתחם של אירועים ביטחוניים בצפון המצב מתוח מאוד כבר יש ידיעות על נפגעים לא עלנו ,המשמעות היא סדר יום ביטחוני מדיני על כל המשתמע מכך, הליכוד ישתמש בזה לצרכיו כהוגן המחנה הציוני יטען: שוב גנבו לו את הבחירות עד שסוף סוף הצלחנו להתרומם בסקרים אבל הנפגעים הם הציבור החרדי.
כידוע עד תחילת השנה האזרחית עוד היה לאברכים הבטחת הכנסה למי שאשתו לא עבדה אבל גם את כיבשת הרש לקחו המשפחה החרדית מתרחקת מקו העוני מלמטה וזה רק קצה הקרחן שלא נדבר על יוקר המחייה ותשלומי הורים לחינוך וכו' וכו'…
לעומתם יש את החרדים העובדים לפרנסתם שהם אולי מסתכלים על קו העוני מלמעלה אבל הסיכוי שלהם לפרוץ קדימה רק קטן מיום ליום שילוב בפועל אין, היה זה ח"כ מיהדות התורה שדיבר על העדפה של חרדים במשרדי הממשלה זה אולי יכול לתת יתרון ואפשרות לממש את התארים שרכשו עד אז הקבוצה הזו בעיקר פונה לשוק הפרטי שלא ממש מחזר אחריהם.
השבוע ראינו את האסטרטגיה של קמפיין השקופים ולמי הוא מכוון הוא פונה בעיקר לקהלים חדשים אלו שעובדים אצל הגרים ברמת אביב או הפנייה של יחד לציבור החרדל"י , השאלה למה נקודת המוצא של מנהלי הקמפיין היא שהחרדים העובדים לפרנסתם בכיסם ומה שנשאר הוא קהלים חדשים?
וכאן באה מועד הגשת הרשימות בכל המפלגות החרדיות על כל הפלגים אנו באותו מצב מה שהיה הוא שיהיה מקסימום בש"ס מדברים על המקומות הפנויים של יש ואטיאס לשמות חדשים אחרת תהיה מלחמה בש"ס , אולי רק משם תצמח סוג של תקווה לפנים חדשות מתוך המגזר לרענן את הרשימה זו צו השעה.
אירוע ביטחוני רק מסית לרגע את צומת הלב התקשורתית ונותן יותר זמן ואפשרות להדוף את הביקורת הפנימית אבל אמרו חז"ל "אם אין גדיים אין תיישים " עבודת הכנסת היא לא משאת חיו של מי שרוצה להתפרנס בכבוד אם כי זה סידור עבודה לא רע – אך זו לא תפיסה האידאלית של שליח ציבור כי מי שגדל על ערכים של נתיניה לזולת ואחריות ציבורית בהחלט יכול לממש יותר טוב את שאיפותיו ולהיות שליח ציבור יותר טוב מכמה חברים שהתעייפו.
הבעיות שאיתם מתמודדים הציבור החרדי בכלל והם גדולת מאוד ממצב כלכלי קשה עד מערכות לימוד והשתלבות בשוק העבודה שלא מאיר פנים בעיקר בגלל חוסר זהות משותפת במקרה הטוב על לניכור במקרה הפחת טוב.
נציג בעל גוון משתלב הוא רק סמל וקריאה להכלה של הציבור הזה , ושיש לו אל מי לפנות ושהוא מדבר את אותה שפה ושצריך לטפל בבעיות שלו לפני שפונים בקמפיין לקהלים חדשים כי כסמל של השתלבות הוא ימצא שפה משותפת לא רק עם מי ששלח אותו אלא גם עם קהלים חדשים בחברה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מסכים עם כל מילה
    אני חושב שהעמלים לפרנסתם צריכים להתאחד ואז תראה את המערכת מזיעה באמת

    אבי |
    הגב